Úvodní stránka » HISTORIE » 170. výročí narození Karla Krohna - rok 2016

Slavnostní odhalení pamětní desky Karla Krohna v rodných Bratkovicích

Dne 25.října 2016  uplynulo 170 let od narození významného velvarského občana a našeho zakladatele  Karla Krohna. Nejstarší český dobrovolný hasičský sbor  byl založen v květnu roku 1864. O dvacet let později založil Krohn i včelařský spolek ve Velvarech.

Karel Krohn se narodil v nedalekých Bratkovicích, v rodině obchodníka. Byl to veřejně činný člověk, který se kromě hasičského sboru věnoval i městu a působil i v tehdejších okresních orgánech. Mimo jiné byl i čestným členem hasičské župy Povltavské.

Hasičský sbor si váží svého zakladatele a po dohodě s majitelkou nemovitosti v Bratkovicích p. Hůlovou umístil na tento dům pamětní desku, která byla v neděli 27.listopadu 2016 slavnostně odhalena za účasti delegace velvarských hasičů i včelařů. Květiny byly položeny posléze i ke hrobu Karla Krohna ve Velvarech. (ls)

Více fotografií ve FOTOGALERII: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/odhaleni-pametni-desky-na-rodnem-dome-k-krohna-v-bratkovicich/