Úvodní stránka » Historie, vývoj a technika sboru » NOVĚ - Sportovní přívěs VEZEKO typ R2B1X

Sportovní přívěs VEZEKO typ R2B1X

V roce 2019 byl zakoupen samostatný podvozek přívěsu VEZEKO typ R2B1X od společnosti VEZEKO s.r.o Velké Meziříčí a byl členy SDH upraven na sportovní přívěs pro přepravu materiálu na soutěže hasičských družstev. Jako nástavba byla použita skříň z vyřazeného hasičského přívěsu PPS 12. Přívěs je určen jak pro oddíl MH tak pro dospělé členy SDH. Je brzděný a výhodou je závěsné zařízení "na kouli", takže ho lze táhnout za vozidly DA Fiat Ducato i Škoda Octavie. Další výhodou je horní zahrádka na střeše přívěsu, kam lze upevnit nádrž na požární sport, popřípadě zde lze odvézt použité a mokré hadice. Po schválení má svůj technický průkaz, RZ a je zákonně pojištěn, což umožňuje jeho používání v běžném silničním provozu.

Poděkování za provedenou úpravu patří zejména Milanu Vobořilovi a dále Josefu Heřmanovi za umožnění prací v jeho zámečnické dílně. Úpravu přívěsu hradil sbor ze svých prostředků a částečně přispělo i Město Velvary z programové dotace města pro spolky na rok 2019.