Úvodní stránka » HISTORIE » Stálé expozice sboru v městském muzeu Velvary a v chodbě radnice

Stálé expozice sboru v městském muzeu a v chodbě radnice

Městské muzeum Velvary nabídlo našemu sboru vytvoření stálé expozice, připomínající vznik a činnost nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Sbor nabídku přijal a uvolnil některé exponáty ze své hasičské zbrojnice, které byly doplněny i ze "zásob" muzea. Expozice je od počátku srpna 2017 umístěna ve vstupní chodbě muzea, k dispozici bude i propagační materiál pro návštěvníky. Děkujeme vedoucí muzea paní Jitce Kůrkové za tuto možnost propagace hasičského sboru. (ls)

Kontakt na městské muzeum: http://www.velvary.cz/kultura/mestske-muzeum/

Kromě této stálé expozice se využila nabídka města a sbor od 30.listopadu 2019 vystavuje v chodbě radnice historickou koňskou hasičskou stříkačku R.A.Smékal z roku 1904! Součástí je i stručný popis stříkačky a pár slov o hasičském sboru. I tato expozice přispěje k propagaci činnosti nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Děkujeme městu za umožňění vystavení stříkačky. (ls)