Úvodní stránka » Jednotka a zásahy » Výjezdová jednotka sboru - zařazení, složení jednotky, vybavení

Jednotka SDH Velvary - zařazení pro účely plošného pokrytí a určení kategorie jednotky

obecně zařazena jako kategorie

JPO III - jednotka SDH obce se členy, kteří vykonávají službu v jednotce dobrovolně, s územní působností zpravidla do 10 minut jízdy, výjezd jednotky do 10 minut od vyhlášení poplachu.

pro účely zásahu jako kategorie

JPO III/2 - jednotka SDH obce s územní působností kategorie JPO III, která zabezpečuje výjezd dvou družstev o zmenšeném početním stavu (8 hasičů) a zřizuje se zpravidla ve vybrané obci s počtem obyvatel nad 1000.

Počet členů jednotky k 1.1.2024 - 29 členů. Jednotka není předurčena k plnění zvláštních úkolů (ochrana obyvatelstva, dopravní nehody, krizové situace).

Deset členů jednotky má požární ochranu jako svoje povolání - jsou buď příslušníky HZS ČR nebo členy HZS podniků!

Složení jednotky SDH Velvary, odbornosti - stav k 1.1.2024

1 x Škoda Octavie - velitelské vozidlo

pomocná technika - Avia A30 N, přívěsy a další technika

Agregáty, osobní výbava

Motorová stříkačka PS 12, 3x kalové čerpadlo, 1x plovoucí čerpadlo, 1x ponorné čerpadlo, 2x elektrocentrála, 1x přetlakový ventilátor, 3x motorová pila, 2x rozbrušovací pila, 7x dýchací přístroje Dräger PSS 3000 a 4000, 2x vyváděcí maska, 2x kanadská stříkačka, 1x detektor plynů, 1x termokamera FLIR K45, 1x osvětlovací stožár, ruční svítilny, 5x kapesní radiostanice, 2x ozónové generátory, speciální technika pro otevírání uzavřených prostor a další technika včetně osobních ochranných pomůcek.

Vyrozumění, zásahy

Svolávání členů jednotky k zásahům je řízeno zařízením FIREPORT a pomocí mobilních telefonů. Trasu k zásahu ukazuje moderní technika včetně tabletu na vozidle CAS 20. Radiové spojení je prováděno s KOPIS HZS Středočeského kraje pomocí kódů typické činnosti.