Úvodní stránka » Z HISTORIE » Nositelé titulu "Zasloužilý hasič"

Nositelé titulu "Zasloužilý hasič" u SDH Velvary

ANTONÍN MÁŠA - titul udělen v roce 1994

narozen v roce 1932 - člen SDH Velvary od roku 1948

Vyznamenání:  Řád svatého Floriána - rok 2000

medaile Za mimořádné zásluhy - rok 1984

medaile Za zásluhy - rok 1979

Antonín Máša je nejstarším členem Sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech. Do sboru vstoupil v roce 1948, to je ve svých 16 letech. Od počátku byl aktivním členem spolku, zúčastňoval se řady akcí a hasičských soutěží.

V roce 1975, kdy došlo k výraznému omlazení výboru SDH Velvary, se stal organizačním a kulturním referentem. Zajišťoval pořádání různých kulturních akcí mezi členy, zájezdy za kulturou, podílel se na organizování hasičských plesů a dalších akcí.

Byl členem zásahové jednotky města a SDH. Za svou práci byl oceněn řadou hasičských vyznamenání a ocenění. Dodnes se aktivně zúčastňuje některých akcí sboru.

MIROSLAV  HAVLÍN - titul udělen v roce 2002

narozen v roce 1940 - zemřel v roce 2005, členem SDH Velvary byl od roku 1957

Vyznamenání : Řád svatého Floriána - rok 2000

medaile Za mimořádné zásluhy - rok 1994

medaile Za zásluhy - rok 1979

Miroslav Havlín byl dlouholetým členem Sboru dobrovolných hasičů Velvary. Do sboru vstoupil v roce 1957, to znamená ve svých 17 letech. Od začátku měl zájem o hasičskou techniku a stroje. Dlouhá léta pracoval jako hasič z povolání u Veřejného požárního útvaru Kladno a později na Okresní inspekci požární ochrany Kladno, kde měl na starosti obce a jednotky sborů dobrovolných hasičů. Mezi hasiči trávil i většinu svého volného času.

Ve Velvarech byl dlouholetým velitelem sboru, zapojen byl i v okresním výboru ČSPO, SPO, později Sdružení hasičů ČMS v Kladně.

Práci ve Velvarském sboru věnoval mnoho úsilí i volného času. Přes své zdravotní problémy byl stále aktivní, podílel se na stavebních úpravách hasičské zbrojnice i opravách techniky. Po ukončení činnosti ve funkci velitele pracoval stále ve výboru SDH Velvary. V roce 2005 zemřel, sbor se s ním se všemi poctami důstojně rozloučil.

MILOSLAV  MARŠÁLEK - titul udělen v roce 2009

narozen v roce 1946 - členem SDH Velvary od roku 1961

Vyznamenání : Řád svatého Floriána - rok 2014

medaile Za mimořádné zásluhy - rok 1994

medaile Za zásluhy - rok 1984

Miloslav Maršálek je dlouholetým členem Sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech. Ke sboru nastoupil v 15ti letech, v roce 1961. Od počátku pracoval aktivně jako mladý hasič, později jako člen výjezdového družstva a člen soutěžního družstva SDH.

V roce 1975, kdy došlo k výraznému omlazení výboru SDH, převzal jako vedoucí mládeže družstva mládeže, se kterými dosahoval velmi dobrých výsledků. Oddíl MH byl trvale zapojen do celostátní branné hry Plamen. Později založil i dorostenecká družstva chlapců a dívek. S oběma družstvy 5x zvítězil v krajské soutěži dorostu Středočeského kraje a získal do trvalého vlastnictví oba putovní prapory tehdejšího KV SPO Středočeského kraje.

V roce 1987 postoupil s oběma dorosteneckými kolektivy do národního kola dorostu ČR v Hradci Králové. Zde družstvo chlapců zvítězilo a stalo se přeborníky České republiky (!), děvčata obsadila 6.místo. Do národního kola postoupil se svým družstvem ještě v roce 1990 a 1991. Byl u největších úspěchů sboru s hasičskou mládeží.

Miloslav Maršálek má rád hasičské soutěže, byl kvalifikovaným rozhodčím mládežnických soutěží a za svou práci s mládeží byl mnohokráte oceněn. Dodnes navštěvuje řadu hasičských soutěží a je příznivcem požárního sportu i různých memoriálů. Je stále aktivním členem sboru a členem výboru SDH.

(ls)

Aktuality a informace členům sboru

POZOR ZMĚNA !

Prosincový výbor SDH se přesunuje na pondělí 11.prosince od 19 hodin na hasičské zbrojnici. Děkujeme za pochopení.

Na HZ zasedalo plénum společnosti PSČ

V úterý 14.listopadu zasedalo na hasičské zbrojnici plénum společnosti Přemyslovské střední Čechy a plénum místního partnerství místní akční skupiny (MAS). Náš sbor je jedním ze zakládajících členů MAS a Libor Šulc byl zvolen předsedou hodnotící komise MAS.

Děkujeme všem členům za účast a přípravu slavnostního předání nové CAS, které se vydařilo !

Starosta i velitel sboru děkují členům i za rychlý nedělní úklid všech prostor zbrojnice.