Práce s mládeží u sboru

Jedním ze základních poslání sborů dobrovolných hasičů je práce s mládeží a výchova mladé generace. Náš sbor pracuje s mládeží systematicky od roku 1975. Velkých úspěchů dosáhly v minulosti dorostenecké kolektivy, které v současné době nepracují pro nezájem dětí v této věkové kategorii.

Současný oddíl mladých hasičů (dále oddíl MH) ve věku 6-14 let vedou zkušení vedoucí, schází se pravidelně po dobu školního roku na schůzkách a akcích sboru, pořádají výlety. V minulých letech byla oblíbena letní soustředění dětí např. na Sněžníku u Děčína nebo v Josefově Dole na jablonecku. Pravidelně pořádají také dvoudenní akci "Hasičská noc" na hasičské zbrojnici. Hasičské dovednosti zúročují v rámci celoroční branné hry Plamen, kde dosahují střídavých úspěchů. Mladí členové, kteří mají trvalý zájem o požární ochranu, jsou postupně převáděni mezi dospělé členy sboru.

Seznam stávajících členů oddílu MH naleznete na:

Náplň celoroční činnosti oddílu MH

-        příprava na postupovou soutěž Plamen v disciplinách : štafeta 4x60 m překážek, štafeta CTIF, štafeta dvojic, požární útok CTIF, požární útok, běh jednotlivců na 60 m překážek, závod požárnické všestrannosti,

-        výlety, návštěvy muzeí, výstav

-        práce na zlepšování životního prostředí nebo činnost v hasičské zbrojnici

-        získávání odznaků odbornosti

-        účast na turistických nebo sportovních soutěžích, soutěž „PO očima dětí“

Pokud máte zájem nebo dotazy k činnosti, připomínky a náměty – volejte na níže uvedená telefonní čísla vedoucích kolektivů. Do kolektivu se mohou přihlásit děti do 15 let i z jiných obcí. Kategorie „mladší“ je od 6 do 11 let, kategorie „starší“ je od 11-15 let.

Vedoucí kolektivu

Michal Pašek – telefon 607 655 100

Michal Petráček – telefon 605 312 832

Aneta Masopustová – telefon 723 225 818

e-mail:  soptici.velvary@seznam.cz

Aktuality - informace členům sboru

Sbor a město Velvary oslovují

potencionální dárce na poskytnutí finančního daru na zakoupení chybějící potřebné výstroje a výzbroje do nové CAS, kterou má naše jednotka obdržet koncem října t.r. V případě zájmu kontaktujte vedení sboru - viz ÚDAJE A KONTAKTY.

Nabídka městského muzea

Sbor obdržel nabídku městského muzea Velvary na dlouhodobé umístění předmětů o historii sboru ve vstupní chodbě muzea. Nabídka bude využita, předměty k umístění se připravují.

Přejeme všem našim členům a příznivcům

hezké prožití letní dovolené, krásné počasí a mnoho zážitků. Dětem z oddílu MH krásné prázdniny !

Starosta a velitel sboru

děkují všem členům sboru, kteří se podíleli na přípravě a průběhu 22.ročníku Dědkiády a členům delegace sboru na VII. Hasičských slavnostech v Litoměřicích.

Malý přemyslovský měšec zacinkal

Sboru byl schválen grant z Malého přemyslovského měšce na rok 2017. Na zajištění letošní Dědkiády jsme obdrželi částku 3.200 Kč na zajištění cen a propagace, žádost byla podána na částku 4.000 Kč.

Sbor obdržel grant města

Zastupitelstvo města schválilo dne 8.března t.r. rozdělení grantů na rok 2017 spolkům a sdružením ve městě. Náš sbor obdržel grant ve výši 34.500 Kč na zajištění Dědkiády a účasti naší delegace na celostátních hasičských slavnostech v Litoměřicích. Vyúčtovat celou akci musíme do konce kalendářního roku.