Práce s mládeží u sboru

Jedním ze základních poslání sborů dobrovolných hasičů je práce s mládeží a výchova mladé generace. Náš sbor pracuje s mládeží systematicky od roku 1975. Velkých úspěchů dosáhly v minulosti dorostenecké kolektivy, které v současné době nepracují pro nezájem dětí v této věkové kategorii.

Současný oddíl mladých hasičů (dále oddíl MH) ve věku 6-14 let vedou zkušení vedoucí, schází se pravidelně po dobu školního roku na schůzkách a akcích sboru, pořádají výlety. V minulých letech byla oblíbena letní soustředění dětí např. na Sněžníku u Děčína nebo v Josefově Dole na jablonecku. Pravidelně pořádají také dvoudenní akci "Hasičská noc" na hasičské zbrojnici. Hasičské dovednosti zúročují v rámci celoroční branné hry Plamen, kde dosahují střídavých úspěchů. Mladí členové, kteří mají trvalý zájem o požární ochranu, jsou postupně převáděni mezi dospělé členy sboru.

Seznam stávajících členů oddílu MH naleznete na:

Náplň celoroční činnosti oddílu MH

-        příprava na postupovou soutěž Plamen v disciplinách : štafeta 4x60 m překážek, štafeta CTIF, štafeta dvojic, požární útok CTIF, požární útok, běh jednotlivců na 60 m překážek, závod požárnické všestrannosti,

-        výlety, návštěvy muzeí, výstav

-        práce na zlepšování životního prostředí nebo činnost v hasičské zbrojnici

-        získávání odznaků odbornosti

-        účast na turistických nebo sportovních soutěžích, soutěž „PO očima dětí“

Pokud máte zájem nebo dotazy k činnosti, připomínky a náměty – volejte na níže uvedená telefonní čísla vedoucích kolektivů. Do kolektivu se mohou přihlásit děti do 15 let i z jiných obcí. Kategorie „mladší“ je od 6 do 11 let, kategorie „starší“ je od 11-15 let.

Vedoucí kolektivu

Michal Pašek – telefon 607 655 100

Aneta Pašková – telefon 723 225 818

e-mail:  soptici.velvary@seznam.cz

Aktuality - informace členům sboru

Městská rada schválila 4. září upravenou úrazovou pojistku členů JSDH

a to na základě nabídky HVP, a.s., která nově nabízí členům jednotek SDH pojistné plnění "za finanční škodu" a "náhradu nákladů vynaložených zdravotní pojšťovnou ve prospěch člena JSDH". Jedná se o další pomoc města v zabezpečení dobrovolné činnosti členů v jednotce SDH.

Vedení sboru jednalo se starostou města R.Wolákem

o podrobnostech s předáním nového vozidla CAS 20 od THT Polička, s.r.o, které bude městu předáno koncem měsíce října t.r. Cílem bylo zkoordinovat události tohoto období (sběry odpadů po městě, volby do poslanecké sněmovny, podzimní prázdniny) a připravit termín a podmínky ke slavnostnímu předání.

Na výborové schůzi dne 7.9.

požádal náš člen Michal Petráček o uvolnění z funkce vedoucího mládeže našeho sboru z osobních důvodů. Děkujeme mu touto cestou za dlouholetou odvedenou práci. Členem výboru a výjezdové jednotky samozřejmě dále zůstává.

Pozvání na soutěže v měsíci září

Na sbor docházejí pozvání na různé soutěže a akce v průběhu měsíce září. Vzhledem k finišujícím přípravám na dodání nové CAS pro JSDH jsou vesměs s díky odmítány.

Asistence jednotky SDH na fotbalovém utkání

Na žádost fotbalového oddílu FC Slovan Velvary a města Velvary provedla jednotka SDH asistenční službu při rizikovém fotbalovém utkání dne 8.srpna s FK Hradec Králové. Při zápasu ani po něm k žádnému incidentu nedošlo.

Sbor a město Velvary oslovují

potencionální dárce na poskytnutí finančního daru na zakoupení chybějící potřebné výstroje a výzbroje do nové CAS, kterou má naše jednotka obdržet koncem října t.r. V případě zájmu kontaktujte vedení sboru - viz ÚDAJE A KONTAKTY.