Úvodní stránka » Historie, vývoj a technika sboru » Trakařová stříkačka - historická

Trakařová stříkačka z roku 1864

Trakařová stříkačka je historickým majetkem Sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech, dokumentující vznik nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru, který byl založen v roce 1864.  A právě tato stříkačka patřila mezi první technické vybavení členů sboru. K obsluze stříkačky stačí jeden hasič, který s její pomocí může sám likvidovat malý vzniklý požár.

Trakařová stříkačka byla renovována členy SDH Velvary po roce 1989  za vydatné pomoci hasičského nadšence, truhláře a člena nedalekého SDH Žižice pana Kasiny.

V současné době je nedílnou součástí prezentace velvarského sboru a Města Velvary. Trvale je vystavena ve vstupní chodbě hasičské zbrojnice.