Úvodní stránka » Z HISTORIE » 170. výročí narození Karla Krohna - rok 2016

Slavnostní odhalení pamětní desky Karla Krohna v rodných Bratkovicích

Dne 25.října 2016  uplynulo 170 let od narození významného velvarského občana a našeho zakladatele  Karla Krohna. Nejstarší český dobrovolný hasičský sbor  byl založen v květnu roku 1864. O dvacet let později založil Krohn i včelařský spolek ve Velvarech.

Karel Krohn se narodil v nedalekých Bratkovicích, v rodině obchodníka. Byl to veřejně činný člověk, který se kromě hasičského sboru věnoval i městu a působil i v tehdejších okresních orgánech. Mimo jiné byl i čestným členem hasičské župy Povltavské.

Hasičský sbor si váží svého zakladatele a po dohodě s majitelkou nemovitosti v Bratkovicích p. Hůlovou umístil na tento dům pamětní desku, která byla v neděli 27.listopadu 2016 slavnostně odhalena za účasti delegace velvarských hasičů i včelařů. Květiny byly položeny posléze i ke hrobu Karla Krohna ve Velvarech. (ls)

Více fotografií ve FOTOGALERII: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/odhaleni-pametni-desky-na-rodnem-dome-k-krohna-v-bratkovicich/

Aktuality a informace členům sboru

POZOR ZMĚNA !

Prosincový výbor SDH se přesunuje na pondělí 11.prosince od 19 hodin na hasičské zbrojnici. Děkujeme za pochopení.

Na HZ zasedalo plénum společnosti PSČ

V úterý 14.listopadu zasedalo na hasičské zbrojnici plénum společnosti Přemyslovské střední Čechy a plénum místního partnerství místní akční skupiny (MAS). Náš sbor je jedním ze zakládajících členů MAS a Libor Šulc byl zvolen předsedou hodnotící komise MAS.

Děkujeme všem členům za účast a přípravu slavnostního předání nové CAS, které se vydařilo !

Starosta i velitel sboru děkují členům i za rychlý nedělní úklid všech prostor zbrojnice.