Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » Naučný sešit a omalovánky, vydané sborem v roce 2022

Naučný sešit s úkoly a dětské omalovánky

Sbor v průběhu roku 2022 vydal Naučný sešit s úkoly včetně dětských omalovánek jako pomůcku pro mládež, aby připomněl tradice nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru, který vznikl v roce 1864 ve Velvarech. Na 16ti stranách publikace najde mládež mnoho zajímavého včetně požadavků na řešení řady úkolů. Odbornou stránku zaštítili členové sboru František Saifrt, Libor Šulc a Michal Petráček. Autorkou obsahu je Kateřina Linhartová, grafické zpracování Marie Štruncová, obě z Velvar. Za podpory města Velvary vydáno v květnu 2022 v nákladu 1000 výtisků.

Členové oddílu mladých hasičů pracují s publikací průběžně, zejména noví členové oddílu. Publikace je k dostání v Městském muzeu Velvary a v informační kanceláři Městského úřadu Velvary. Sbor dobrovolných hasičů Velvary nabízí zájemcům z řad hasičských sborů a oddílů MH zaslání této publikace "za rozumnou cenu".

naučný sešit.jpg

a4_omalovanky.jpg