Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » SDH Velvary DNES - rok 2023

   SBOR  DOBROVOLNÝCH  HASIČŮ  VELVARY

                               "Pomoc v nouzi je naše poslání"        

Vítáme Vás na webových stránkách nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Město Velvary leží v severní části Středočeského kraje, na území bývalého správního okresu Kladno, v krajině, která patří svou polohou i utvářením k Podřipsku. Historie města sahá až do roku 1482, kdy obdrželo statut města. V současné době zde žije přibližně tři tisíce obyvatel ve čtyřech místních částech. Velvarský dobrovolný hasičský sbor byl založen 22.května roku 1864 velvarským občanem Karlem Krohnem a ustavující valnou hromadou. Na stránkách naleznete vše  z historie i současnosti sboru, který v roce 2024 oslaví 160. výročí svého založení.

***************************************************************************************************************

                  SDH VELVARY "DNES"  v roce 2023 - události, fotografie, články

Valná hromada hodnotila činnost sboru za rok 2022

Členové našeho sboru se v sobotu 21.ledna sešli na výroční valné hromadě, aby zhodnotili rok 2022. Vyslechli postupně zprávu starosty, velitele a hospodáře o činnosti a hospodaření spolku v uplynulém roce i zprávu kontrolní a revizní rady. V průběhu schůze bylo 12 členů oceněno stužkou k medaili Za věrnost za 20 a 30 let členství ve sboru. Výbor sboru byl doplněn o dva nové členy, členové odsouhlasili i navýšení členských příspěvků v návaznosti na jejich odvod na vyšší orgány sdružení. Byl přečten dopis starosty města Radima Woláka, který poděkoval našemu sboru za celoroční činnost i pomoc poskytnutou městu Velvary. Závěrem bylo přijato usnesení valné hromady (zde: https://www.sdhvelvary.cz/soubor/usneseni-vvh-sboru-dne-21-1-2023/ ), poté následovalo občerstvení a volná zábava členů. Fotografie Pavla Holého z valné hromady naleznete ve Fotogalerii zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/valna-hromada-sboru-21-1-2022/ (ls 22.1.)

1-1117.jpg

Školení první pomoci výjezdové jednotky na HZ

Patnáct členů výjezdové jednotky našeho sboru se ve čtvrtek 19.ledna zúčastnilo školení první pomoci, které na hasičské zbrojnici provedl zástupce firmy AZ Medic. Z témat to bylo ošetření popálenin, zajištění pacienta pomocí krčního límce, resuscitace, ošetření při nadýchání zplodin hoření a rozpoznání a ošetření cukrovkářů. (ls 20.1.)

14.jpg

Pozvání na výroční valnou hromadu sboru

Starosta sboru zve členy a příznivce sboru na výroční valnou hromadu sboru za rok 2022, která se koná v sobotu 21.ledna 2023 od 17.30 hodin v hasičské zbrojnici. Pozvánku s programem valné hromady naleznete zde: https://www.sdhvelvary.cz/soubor/pozvanka-na-vvh-sboru-dne-21-1-2023/

Na sbor dostáváme množství přání a PF k novému roku 

Sbor v těchto dnech dostává desítky přání v listinné nebo elektronické podobě k vánocům a novému roku 2023 od hasičských sborů, jednotlivců i organizací. Za všechny mnohokrát děkujeme a všem přejeme vše nejlepší ! (ls 26.12.)

1-PF 23 - hasiči.jpg

1-PF 23 - hasiči1.jpg