Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » SDH Velvary DNES - rok 2022

SBOR  DOBROVOLNÝCH  HASIČŮ  VELVARY

" Pomoc v nouzi je naše poslání "

Vítáme Vás na webových stránkách nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Město Velvary leží v severní části Středočeského kraje, na území bývalého správního okresu Kladno, v krajině, která patří svou polohou i utvářením k Podřipsku. Historie města sahá až do roku 1482, kdy obdrželo statut města. V současné době zde žije přibližně tři tisíce obyvatel ve čtyřech místních částech. Velvarský dobrovolný hasičský sbor byl založen 22.května roku 1864 velvarským občanem Karlem Krohnem a ustavující valnou hromadou. Na stránkách naleznete vše  z historie i současnosti sboru, který v roce 2019 oslavil 155. výročí svého založení.

*********************************************************************************************************************

SDH VELVARY "DNES"  v roce 2022 - události, fotografie, články

Žádosti o dotace na rok 2022 byly podány

Každoročně se náš sbor snaží získávat prostředky na činnost spolku i vybavení zásahové jednotky. Proto pravidelně začátkem roku podáváme žádosti v rámci Programu pro poskytování dotací městem Velvary. Letos to byla žádost na materiálně technické zabezpečení pro oddíl mladých hasičů a druhá žádost na dvě významné akce, kterými budou 25.ročník memoriálu Karla Krohna - Dědkiáda (sobota 21.5.2022) a 8.ročník hasičských slavností Litoměřice (10-11.6.2022). Ve spolupráci s městem Velvary byla podána žádost města, jako zřizovatele jednotky JPO III, do Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje na rok 2022 a to na dovybavení jednotky SDH Velvary věcnými prostředky. Věříme, že s některou žádostí uspějeme a potřebné prostředky získáme. (ls 13.1.)

První výjezd jednotky v kalendářním roce - požár osobního vozidla

První výjezd jednotky SDH v novém roce připadl na neděli 9.ledna po 17. hodině večerní. Jednotka s technikou CAS 20 T815 S2R (1+5) vyjela na silnici č.24032 z Velvar na Budihostice, k odbočce na Dolní Kamenici. Po nárazu do stromu zde došlo k požáru osobního vozidla Renault, řidič stačil vozidlo včas opustit. Jednotka likvidovala požár vysokotlakým proudem za pomoci dýchací techniky. Na místo se dostavila jednotka HZS stanice Kralupy n/Vlt., která ošetřovala řidiče a provedla kontrolu termokamerou. Na místě dále Policie ČR a Zdravotní záchranná služba.(ls 10.1.)

1-Požár vozidla u Budihostic 2022.jpg

Jaký bude rok 2022 ?

Přinášíme odkaz na pohled starosty města, co očekává od velvarského roku 2022 v našem královském městě (https://www.velvary.cz/mesto/aktuality/dobry-velvarsky-rok-2022-2224cs.html). Zmiňuje zde mimo jiné, že hasiče čeká jubilejní 25.ročník naší soutěže Dědkiáda, který byl již dvakrát odložen. Stejně tak nás čekají VIII. Hasičské slavnosti v Litoměřicích a další akce, zejména účast mládežnických družstev v soutěžích hry Plamen. Významná je naše pomoc městu se sběrným místem elektroodpadu a železného šrotu. Zásahovou jednotku sboru čeká průběžný výcvik včetně školení na nové vybavení pořízené závěrem roku. A všichni si přejeme ústup nemoci Covid-19 a s tím spojených opatření, které brzdí činnost a rozvoj našeho zájmového spolku. (ls 2.1.)

Hasiči na "Velvarském betlému" velvarské malířky

Že hasiči patří neodmyslitelně k našemu městu dokázala i velvarská malířka paní Eva Linksfeilerová, která hasiče jako funkční spolek namalovala do "Velvarského betlému", který se stal součástí vánočních přání města v loňském roce. Za to děkujeme a přejeme všem vše nejlepší v novém roce. (ls)

PF 2022-město.jpg

PF 2022

Přejeme všem úspěšný nový rok a zásahovým jednotkám přejeme hlavně šťastný a bezpečný návrat na své základny. (ls 1.1.).

PF 2022 - hasiči.jpg

Srdečná přání k vánocům a Novému roku

Na sbor přicházela přání k vánocům a Novému roku 2022 od hasičských sborů, spolků a organizací nebo i fyzických osob. Za všechna moc děkujeme. (ls)