Úvodní stránka » Z ČINNOSTI 2012-2023 » SDH Velvary DNES - rok 2021

   SBOR  DOBROVOLNÝCH  HASIČŮ  VELVARY

                      " Pomoc v nouzi je naše poslání "

Vítáme Vás na webových stránkách nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Město Velvary leží v severní části Středočeského kraje, na území bývalého správního okresu Kladno, v krajině, která patří svou polohou i utvářením k Podřipsku. Historie města sahá až do roku 1482, kdy obdrželo statut města. V současné době zde žije přibližně tři tisíce obyvatel ve čtyřech místních částech. Velvarský dobrovolný hasičský sbor byl založen 22.května roku 1864 velvarským občanem Karlem Krohnem a ustavující valnou hromadou. Na stránkách naleznete vše  z historie i současnosti sboru, který v roce 2019 oslavil 155. výročí svého založení.

*********************************************************************************************************************

                  SDH VELVARY "DNES"  v roce 2021 - události, fotografie, články

Srdečná přání k vánocům a Novému roku

Na sbor přicházejí přání k vánocům a Novému roku 2022 od hasičských sborů, spolků a organizací nebo i fyzických osob. Za všechna moc děkujeme. Přejeme Vám všem i našim členům klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí v novém roce a hodně hasičských úspěchů! Zásahovým jednotkám přejeme hlavně šťastný a bezpečný návrat na své základny. (ls 23.12.).

1-195.jpg

Praktický výcvik jednotky a navazující výjezd č.34

V sobotu 18.prosince odpoledne se konal praktický výcvik naší výjezdové jednotky v používání dýchací techniky a pohybu v zakouřeném prostředí. Probíhal v areálu bývalého pivovaru ve Zlonicích, zúčastnilo se 9 členů jednotky. Při zpáteční cestě krátce před 16 hodinou byla jednotka vyslána na požár starého dutého stromu do obce Chržín, u rybníku. Požár byl likvidován vysokotlakým proudem z CAS 20 T815 a rozřezán pomocí motorové pily. Na místo se dostavila i jednotka HZS stanice Kralupy n/Vlt. Velitel jednotky Aleš Krupka. (18.12)

1-236.jpg

1-194.jpg

Oddíl mladých hasičů ukončil letošní činnost a nadělil si dárky

V pátek 10.prosince ukončil náš oddíl mladých hasičů svou letošní činnost poslední schůzkou v sokolovně. Probíhala zde poslední letošní atletická příprava s trenérem. Na závěr rozdali vedoucí oddílu dětem vánoční dárky a ukončili tak úspěšnou sezónu. Tak hodně zdaru v té příští! (12.12. ls)

1-193.jpg

Na hasičské zbrojnici byla dokončena montáž hromosvodu

Na základě prověrky dodržování BOZP u městských objektů se zjistilo, že dosavadní hromosvod na budově HZ je nefunkční. Byl zpracován projekt nového hromosvodu a město uvolnilo prostředky ze svého rozpočtu na jeho montáž. Prací se ujala velvarská stavební firma Rott, která provedla montážní práce, technikou pomohl i HZSP Synthos Kralupy. Po ukončení revize bude hromosvod plně funkční. V letošním roce podstoupil ze stejného důvodu rekonstrukci i sklad PHM. (1.12. ls)

Hromosvod HZ 2021.jpg

Členové sboru pomáhali při stavbě vánočního stromu

Členové velvarského hasičského sboru pomáhají každoročně našemu městu s kácením, přepravou a stavbou vánočního stromu. Spolupracují s technickou četou města a firmou Kalců-Elektromontáže, která zapůjčuje automobilový jeřáb. Postup je daný z dřívějších zkušeností a zelený smrk zdobí každoročně naše náměstí. Nyní čeká jeho ozdobení a rozsvícení o první adventní neděli 28.listopadu. Akce se za sbor zúčastnili Michal Ledvinka, René Mašek a Libor Šulc. (ls 22.11.)

1-192.jpg

Brigáda oddílu MH a školení vedoucích mládeže a instruktorů

Oddíl mladých hasičů uspořádal v pátek 5.listopadu tradiční brigádu na hasičské zbrojnici na shrabání listí, kontejner zapůjčilo město Velvary. Vedoucí mládeže a instruktoři (Šárka Korecká, Markéta Korecká, Dušan Stovička, Matěj Svoboda, Matěj Krupka, Standa Verner a Matyáš Hnízdil) se ve dnech 6-7. listopadu zúčastnili školení pořádaného OSH Kladno v obci Braškov-Valdek. Každý získal certifikát základní resuscitace, dále máme celkem 4 vedoucí druhého stupně a 3 vedoucí třetího stupně, kteří z důvodu krátké doby nemohli získat vyšší tj. druhý stupeň. Šárka Korecká (8.11.)

1-Listí HZ 2021.jpg

Školení výjezdové jednotky SDH

V návaznosti na poslední zásahy jednotky SDH svolal velitel sboru školení výjezdové jednotky. Konalo se v neděli 31.října na hasičské zbrojnici a zúčastnilo se ho 15 členů jednotky, školení vedl zástupce velitele Aleš Krupka. Bylo zaměřené na základní postupy při zásahu u dopravní nehody, opakované používání defibrilátoru AED, další detekční techniky, dýchacích přístrojů a technických prostředků ve výbavě jednotky. (1.11. ls)

Školení JSDH.jpg

Místo požáru trávy velký požár opravovaného domku

V sobotu 23.října ve 2.21 hodin byl vyhlášen poplach naší jednotce, která byla vyslána na požár trávy mezi Velvary a obcí Uhy. Již při jízdě k zásahu bylo zřejmé, že se jedná o velký požár na konci části Velvar - Na Radoviči. Jednotka vyjela technikou CAS 20 T815 a CAS 32 T815. Na místě byly již jednotky HZS stanice Kralupy a JSDH Veltrusy. Naše jednotka se zapojila do hasebních a rozebíracích prací zcela zasaženého opravovaného rodinného domku a dále zajišťovala dopravu vody cisternou. V garáži domku byl nalezen shořelý osobní automobil. Na místo byla povolána ještě jednotka HZS podniku Správa železnic Kralupy a JSDH Kralupy. Lokalizace požáru byla dosažena kolem 04.00 hodin a naše jednotka se vrátila na základnu po předání požářiště v 08.30 hodin ráno. Předběžná škoda byla vyčíslena na 2,5 mil. Kč, příčinu požáru vyšetřuje HZS spolu s Policií ČR. (24.10. ls)

1-189.jpg

1-234.jpg

Větrná bouře Ignatz zaměstnala i velvarské hasiče

Ve čtvrtek 21.října se přes naše území přehnala vichřice Ignatz a vichr zaměstnal i naší výjezdovou jednotku. Počet výjezdů se musí ještě statisticky upravit s evidencí HZS Středočeského kraje. K prvnímu výjezdu vyjela jednotka kolem 11 hodiny dopoledne k padlému stromu přes silnici 616 směrem na Nové Uhy, poslední zásah byl kolem 20.45 hodin večer v ulici v Topolech, kde padl strom na dráty el.vedení. Zásahů bylo celkem 11 v lokalitách Velvary, Ješín, Radovič, Nové Uhy a pomoc jednotce HZS ve Slaném. Zúčastnilo se celkem 14 členů výjezdové jednotky s technikou CAS 20 T815 S2R a DA Fiat Ducato. Kromě odstraňování padlých stromů se jednalo o utrženou střechu v Komenského ulici, utrženou střechu v Ješíně, opravu střechy na Radoviči a opravu utržené střechy na knihovně ve Slaném. Členům jednotky patří poděkování za jejich velké nasazení. (22.10. ls)

1-188.jpg

1-233.jpg

Nové Hasičské čtení přináší článek o našem sboru

Vychází 8.číslo Hasičského čtení, které přináší článek i o našem sboru, který zajišťuje sběrné místo odpadu v našem městě. Čtení je pro zájemce k dispozici na hasičské zbrojnici. (21.10. ls)

1-Has.jpg

Podzimní sběr železa a elektrospotřebičů

Město Velvary, společnost FCC BEC a Sbor dobrovolných hasičů Velvary připravily a provedly v sobotu 16.října po městě podzimní sběr drobných nebezpečných odpadů, sběr železa a nepotřebných elektrospotřebičů. Sbor děkuje občanům za přízeň a za přímé předávání odpadu do rukou hasičů, kterým výtěžek pomůže v další činnosti. V podvečerních hodinách se členové sboru sešli na hasičské zbrojnici u grilování pochutin velvarského řezníka a našeho člena Vaška Holého a u stejně dobrého pití ukončili sportovní a brigádní sezónu letošního roku. Velvarští hasiči - díky za Vaši činnost! (17.10. ls)

1-187.jpg

Letošní zásahy jednotky SDH č. 19 a 20

Jednotka SDH Velvary vyjela ke dvěma zásahům za sebou v krátké době. Ve středu 13.října po 17.30 hodině k tragické dopravní nehodě na silnici I/16 v k.ú. obce Sazená. Střetly se zde osobní automobil s dodávkou, která začala hořet a ve které zemřely dvě osoby. Naše jednotka zasahovala s CAS 20 (1+3), s CAS 32 (1+2) a později byl povolán DA Fiat Ducato s elektrocentrálou. Jednotka prováděla hašení vysokotlakem a spolupracovala s dalšími jednotkami PO a ZZS. Foto ze zásahu níže - archiv HZS.

K dalšímu zásahu vyjela jednotka ve čtvrtek 14.října před 15 hodinou odpoledne technikou CAS 32 T815 (1+3) do ulice Malovarská ve Velvarech, kde hořelo drobné hospodářské stavení. Jednotka provedla lokalizaci požáru pomocí žebříku a 1C proudu, dále prováděla ochlazování PB láhve a rozebírání konstrukcí. Na místo se dostavila i jednotka HZS stanice Kralupy n/Vlt. a vyšetřovatel HZS. (14.10.ls)

Letošní výjezdy jednotky zde: https://www.sdhvelvary.cz/inpage/rok-2019-zasahy-603-730/

awjs1acalj.1400.jpg

Delegace sboru se zúčastnila 2.setkání hasičů pod Řípem

Pětičlenná delegace našeho sboru s praporem se zúčastnila 2.setkání hasičů pod Řípem v sobotu 2.října 2021. Setkání pořádala Podřipská hasičská župa a Krajské sdružení hasičů Ústeckého kraje. Na slavnostním nástupu na kramářském place pod horou byl náš prapor dekorován pamětní stuhou. Následoval výstup na vrchol hory Říp a před rotundou sv.Jiří a sv.Vojtěcha proběhl křest knih našeho kamaráda Josefa Nitry a žehnání přítomných praporů. Odpoledne pod Řípem patřilo hasičům, výstavě techniky, ukázkám a poslechu dechové hudby z Mělníku. Počasí setkání přálo, celý průběh se vydařil a hasiči se těší na další ročník. Fotografie zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/2-setkani-hasicu-pod-ripem-2-10-2021/?p=1,1 (2.10.ls)

1-232.jpg                        

Úspěch mladších žáků v ZPP ve Lhotě - 1.místo !

Výborný výsledek přivezl oddíl mladých hasičů z podzimního kola hry Plamen, které proběhlo v sobotu 2.října ve Lhotě u Kladna. Tři naše hlídky absolvovaly Závod požárnické všestrannosti, který se započítává do jarního pokračování soutěže. Starší žáci obsadili 8.místo z 10 družstev, zvítězilo družstvo MH z domácího SDH Lhota a v kategorii mladší žáci zvítězilo naše družstvo SDH Velvary ze 6 družstev! Druhá mladší hlídka obsadila 4.místo. Blahopřejeme celému oddílu MH a také jejich vedoucím a instruktorům. Již nyní jsme zvědavi na jarní pokračování hry Plamen. (2.10.ls)

1-183.jpg

Mladší žáci obsadili na soutěži ve Hřebči 3.místo

Oddíl mladých hasičů se zúčastnil v sobotu 25.září již 33.ročníku memoriálu J.Haška a M.Totha ve Hřebči u Kladna. Soutěžilo se v požárním útoku a družstvo mladších žáků obsadilo 3.místo z osmi účastníků. Zvítězila domácí Hřebeč (24,14 sec) před Lány (27,05 sec) a Velvary (28,30 sec). Blahopřejeme k pěknému umístění, fotografie zatím nejsou k dispozici. (26.9.ls)

1-1-received_259411389320673.jpg

Sedm členů sboru převzalo ocenění za svou práci

V průběhu vyhodnocení soutěže dne 11.září 2021 převzalo sedm členů našeho sboru z rukou zástupce OSH Kladno ocenění za svou práci, která jim nemohla být předána dříve. Medaili "Za příkladnou práci" převzali Kamila Barsová, Zdeňka Matoušková a Roman Protiva. Medaili "Za Zásluhy" převzali Jitka Svobodová, Martina Protivová, Šárka Štefaniková a Roman Štefanik. Všem srdečně blahopřejeme! Ocenění členů sboru zde: https://www.sdhvelvary.cz/inpage/oceneni/. (12.9.ls)

1-231.jpg

V soutěži "starších pánů" zvítězilo družstvo Úžic

V sobotu 11.září 2021 jsme uspořádali podzimní soutěž "starších pánů" nad 35 let v požárním útoku v areálu Malovarského rybníku, které se zúčastnilo 10 soutěžních družstev. Za částečného deště zvítězilo družstvo SDH Úžice (časem 32,77 sec) před SDH Velvary 2000 (37,12 sec) a SDH Plchov (37,69 sec), výsledková listina zde: https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/. Součástí programu bylo vystoupení oddílu mladých hasičů SDH Velvary, výstava historické i současné hasičské techniky, atrakce pro děti a bohaté občerstvení pro veřejnost. V rámci vyhodnocení soutěže obdrželo sedm našich členů vyznamenání za svou činnost. Děkujeme všem členům našeho sboru, kteří se podíleli na přípravě i průběhu celodenní akce. Fotografie najdete zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/soutez-starsich-panu-zari-2021/?p=1,1 (12.9. ls)

1-181.jpg

1-20210911_120049.jpg                                                                   

Úspěch mladých hasičů na soutěži v Plchově

Naši mladí hasiči se v sobotu 4.září zúčastnili soutěže MH v Plchově. Soutěže "Plchovský dvojboj" (požární útok a štafeta dvojic) se v kategorii "mladší" zúčastnilo 6 družstev a v kategorii "starší" 8 družstev. Naši mladší žáci obsadili celkově 2. a 4.místo a navíc přivezli pohár za nejlepší štafetu dvojic. V kategorii zvítězilo družstvo Lhoty A. V kategorii "starší" obsadilo naše družstvo 5.místo, zvítězilo družstvo Pleteného Újezdu. K úspěchu blahopřejeme! (4.9. ls)

1-180.jpg

1-IMG-20210904-WA0005.jpg

Likvidace olejové skvrny na komunikaci - zásah č.16

K šestnáctému letošnímu zásahu vyjela jednotka SDH v neděli 29.srpna 2021 před 9 hodinou ráno technikou CAS 20T815 S2R (1+5). Na silnici I/16 poblíž obce Ješín vyteklo ze zemědělské řezačky asi 20 litrů oleje na komunikaci. Na místo se dostavila i jednotka HZS ze stanice Slaný. Olejová skvrna byla likvidována sorbentem a zbývající olej z nádrže byl přečerpán do barelu. (29.8. ls)

1-179.jpg

Další člen sboru závodil ve Valdicích na Jičínsku

Další člen našeho sboru reprezentoval sbor mimo Velvary. Michal Petráček absolvoval soutěž "Železný hasič Valdice 2021" a to už po několikáté. Velitele místního sboru dělá náš bývalý člen Radek Drobný. Soutěž probíhala v sobotu 21.srpna na místním náměstí a to ve dvou kategoriích (muži a ženy). Michal obsadil celkově 12.místo z 15 účastníků (na fotografii stojící čvrtý zprava). Po soutěži domácí hasiči představili a ukázali nové dopravní hasičské vozidlo MAN. Blahopřejeme k jeho získání! (21.8. ls)

1-178.jpg

Člen sboru Petr Honický pomáhal v Řecku

Člen našeho sboru Petr Honický byl členem jednotky MV-GŘ HZS za Středočeský kraj, která pomáhala v Řecku místním hasičům v boji s rozsáhlými požáry, jež ohrožují obyvatele a místní krajinu. Vlastní mise trvala od 7.8-16.8.2021 a členové jednotky za ní po návratu obdrželi Medaili MV za pomoc a nasazení. Petrovi samozřejmě blahopřejeme. Na fotografii stojící první zprava, podrobnosti zde: https://www.hzscr.cz/clanek/zpravodajstvi-2021-srpen-hasici-vyrazili-na-pomoc-recku.aspx (18.8. ls)

1-hon.jpg

Školení a praktický výcvik jednotky sboru

Ve čtvrtek 12.srpna se konalo školení a praktický výcvik výjezdové jednotky sboru a to v areálu Malovarského rybníku. Členové si obnovovali znalosti o umístění materiálu a vybavení na jednotlivých vozidlech. Výcviku se zúčastnilo14 členů jednotky. (13.8. ls).

13.jpg

Týdenní kemp mladých hasičů v Jizerských horách

Naši mladí hasiči absolvovali ve dnech 31.7-7.8.2021 týdenní kemp v krásném prostředí chaty U lesa v Albrechticích v Jizerských horách (foto). Zúčastnilo se ho 28 členů oddílu MH a 11 členů doprovodu (vedoucí, instruktoři, kuchař a zdravotník).  Kemp se líbil a již se zajišťoval termín pobytu v příštím roce. Dorazily také první fotografie z pobytu, ostatní naleznete zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/letni-kemp-mh-srpen-2021/ (1.8. ls).

1-IMG-20210807-WA0011.jpg

1-IMG-20210731-WA0000.jpg

1-177.jpg

Generál Ryba odchází z funkce ředitele HZS ČR, navštívil také naše město a sbor

Po téměř 10 letech končí ve funkci generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR generálporučík Ing.Drahoslav Ryba. V této funkci "nejvyššího hasiče" navštívil v květnu roku 2014 naše město i sbor u příležitosti 150.výročí našeho založení (viz fotografie). Při té příležitosti předal sboru čestnou stuhu GŘ HZS na náš prapor a zúčastnil se i programu oslav. Členy sboru navštívil i několikrát na Hasičských slavnostech v Litoměřicích. Přejeme mu hodně zdaru a hlavně zdraví v jeho další práci. Jeho nástupcem byl jmenován generálmajor Ing.Vladimír Vlček, dosavadní krajský ředitel hasičů v Ostravě. (20.7. ls)

1-Gen.jpg

Zástupce našeho sboru navštívil hasiče v Palhanci na Opavsku

Jak už jsme informovali, slaví náš spřátelený hasičský sbor v Palhanci na Opavsku 100.výročí svého založení. Oslavy proběhly v omezeném režimu, takže členové našeho sboru se jich nezúčastnili. Náš člen Vašek Holý (druhý zprava) navštívil Palhanec v rámci svého léčebného pobytu v lázních a předal místním hasičům naše pozdravy a věcné dary. Byl to Pamětní list našeho sboru, soška sv.Floriána, patrona hasičů a tvrdovaječnický koňak z Velvar. Zároveň převzal pro náš sbor pamětní dárek a pozdravy od palhaneckých hasičů. (18.7. ls)

1-1-IMG-20210718-WA0000.jpg

dar Palhance.jpg

Pomoc městu - čištění Malovarského rybníku

Členové sboru pomáhají městu často během roku. Tentokráte se pustili do čištění menší části Malovarského rybníku, která slouží ke koupání veřejnosti. Velké vedro a deště způsobily, že voda byla plná řas a jiných nečistot. Hasiči použili svou techniku, ruce a hladinu vyčistili. Radost mohou mít zejména děti, které se zde rádi koupou a dovádí. (17.7. ls)

1-zm10.jpg

Dva noční výjezdy jednotky při bouřce a výpadku el. proudu

V úterý 13.července ve večerních hodinách řádila nad naším městem silná bouřka a déšť, součástí byl i výpadek el. proudu. V té době byla zásahová jednotka povolána k výjezdu č.13 a to po 21.45 hodin do Domova Velvary, v ul. P.Bezruče, kde zůstala osoba ve výtahu. K výjezdu jednotky byla určena technika CAS 20 T815 S2R (1+5), která pomocí speciálního nářadí dveře výtahu otevřela a osobu vyprostila. Druhý výjezd č. 14 následoval se stejnou technikou po 21.57 hodin, kdy jednotka pomocí motorové pily odstraňovala padlý strom na silnici mezi obcemi Sazená a Nová Ves (ME) - snímek. Oba poplachy byly vyhlášeny náhradním způsobem na mobilní telefony členů, kterým patří poděkování za zásahy. Foto: M.Petráček (14.7. ls) 

1-Výjezdy - noc.jpg

Konal se VI.sjezd SHČMS, starostkou byla zvolena Monika Němečková

V Brně se dne 9.července konal několikrát odložený VI.sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Delegáti zvolili novou starostkou Ing.Moniku Němečkovou, jako vůbec první ženu v čele našeho sdružení. Spolu s ní také zvolili celé nové vedení dobrovolných hasičů a to šest nových náměstků a předsedu Ústřední kontrolní a revizní rady. Delegáti zároveň odsouhlasili úpravy ve stanovách sdružení, nové znění zde: https://www.sdhvelvary.cz/soubor/stanovy-shcms-prijate-vi-sjezdem-dne-9-7-2021/. Blahopřejeme nové starostce (na snímku), která je členkou SDH Písková Lhota v našem Středočeském kraji. (10.7. ls)

                           1-monika_nemeckova_starostka.jpg

Partnerský SDH Palhanec slaví 100 let založení sboru

Od roku 2002 přátelíme s hasičským sborem Palhanec, což je část slezské Opavy. Seznámili jsme se u zasáhů při tragických povodních v okolí Kralup a Veltrus. Vzájemně jsme se dle možností navštěvovali, až přišla koronavirová doba. SDH Palhanec slaví v těchto dnech 100 let od založení svého hasičského sboru. Protože oslavy jsou omezené, tak se delegace našeho sboru oslav nezúčastní, což jsme s vedením sboru předem projednali a omluvili se. Přátelům z Palhance jsme zaslali zdravici na jejich valnou hromadu a Pamětní list spolu s věcným darem budou předány dodatečně našim členem V.Holým, který severní Moravu zanedlouho navštíví. Přejeme jim hodně zdaru do další činnosti a všem členům hlavně hodně zdraví. Více o přátelství našich sborů naleznete zde: https://www.sdhvelvary.cz/inpage/pratelstvi-s-sdh-opava-palhanec/ (10.7. ls) 

1-palh2.jpg  1-Palhanec.jpg

Pracovní čtvrtek na HZ a jednání výboru SDH

Ve čtvrtek 1.července probíhal pracovní čtvrtek na hasičské zbrojnici. Kontrolovala se zásahová technika a na rybníku se dodělávala podlaha v dřevostavbě "Áčko". Členům děkujeme za odvedenou práci. Poslední předprázdninové jednání absolvovali členové výboru SDH. Připravovalo se letní soustředění oddílu mladých hasičů a podzimní soutěž "starších pánů" dne 11.září. Výbor řešil další organizační záležitosti a činnost sboru v letních měsících. Fotografie z rekonstrukce "Áčka" zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/rekonstrukce-acka-rybnik-2020-2021/?p=1,1 (4.7. ls)

1-176.jpg

Čerpání vody ze sklepa rodinného domku - výjezd č.12 

Jednotka SDH vyjela ke dvanáctému letošnímu výjezdu v pátek 25.června po 15 hodině odpolední na čerpání vody ze sklepa rodinného domku v ul. Za Roudnickou branou ve Velvarech. Určená technika CAS 20 T815 S2R (1+4), čerpání pomocí kalového čerpadla a dále jednotka pročišťovala vnitřní kanalizaci. (25.6.ls)

1-čerpání.jpg

Odstranění stromu z komunikace - výjezd č.11

K jedenáctému letošnímu výjezdu vyjela jednotka SDH ve čtvrtek 24.června krátce po 4 hodině ranní. K padlému stromu na komunikaci č. 240 mezi Velvary a Černucí vyjela CAS 20 T815 S2R (1+4). Strom byl odstraněn z komunikace pomocí motorové pily, silnice byla uklizena a jednotka se vrátila zpět na základnu. (24.6. ls)

1-IMG-20210624-WA0001.jpg

Rekonstrukce Áčka na rybníku pokračovala demontáží podlahy

Členové sboru pokračovali v sobotu 19.června v další části rekonstrukce dřevostavby "Áčko" v areálu rybníku. Deset členů sboru provedlo demontáž stávající dřevěné podlahy s linem, začištění okrajů  a vybrání zásypu mezi trámy. Tyto nakonec ve stavbě zůstanou, budou srovnány do roviny, podbetonovány a připraveny k pokládce nové dřevěné podlahy a opět lina. Kontejner na odvoz odpadu poskytlo město Velvary, které také financuje celou rekonstrukci. Před demontáží byla vyměněna kompletně celá elektroinstalace a byla osazena nová svítidla. Opravená budova dřevostavby bude sloužit našemu sboru, zejména oddílu mladých hasičů pro jejich celoroční činnost. (19.6. ls)

1-175.jpg

Návštěva dětí z MŠ Černuc u našeho sboru

Ve čtvrtek 17.června navštívily náš sbor děti s učitelkami z MŠ Černuc. Je to tradiční každoroční setkání, letos se odehrálo v areálu Malovarského rybníku, kde dětem naši členové ukázali vozidlo CAS 20 T815 S2R s vybavením. Kromě tradičního výkladu se děti seznámili se zásadami požární prevence a v praxi si mohly zastříkat z hasičského vozidla. J.Heřman (18.6. ls)

1-174.jpg

Požár listí a travního porostu poblíž ČOV Velvary - výjezd č.10

Ve čtvrtek 17.června po 16.30 hod. odpoledne vyjela jednotka k 10. letošnímu výjezdu a to poblíž železniční vlečky k cukrovaru nedaleko Čistírny odpadních vod v našem městě. Určenou technikou byla CAS 32 T815 (1+3). Na místě požáru trávy a náletových křovin zasahovala již jednotka HZS stanice Kralupy. Naše jednotka nasadila 1 C proud a provedla ochlazení okolních křovin z lafetové proudnice a po likvidaci požáru se vrátila zpět na základnu. Velitel družstva A.Krupka. (18.6. ls)

Po delší době a po koronaviru proběhla valná hromada členů sboru

V sobotu 12.června 2021 proběhla po delší době valná hromada členů sboru a to ve venkovních prostorách hasičské zbrojnice. Zúčastnilo se 40 členů, kteří vyslechli zprávy o činnosti a hospodaření za rok 2020, odsouhlasili potřebné dokumenty včetně revizní zprávy a usnesení z valné hromady. Sedm členů obdrželo medaili nebo stužku k medaili "Za věrnost" podle let svého členství ve sboru. Stužku za 50 let členství spolu s věcným dárkem obdržel hospodář sboru Libor Šulc. Dva noví členové obdrželi nové členské průkazy. Fotografie P.Holého zde: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/valna-hromada-sboru-dne-12-6-2021/?p=1,1 (13.6. ls)

1-173.jpg

1-229.jpg

Dodatečné předání medailí oddílu mladých hasičů

Starosta sboru František Saifrt za pomoci vedoucích oddílu MH předal dodatečně družstvu mladších žáků medaile a ceny za 2.místo, které dosáhlo na okresním kole hry Plamen ve dnech 29-30.5. v Braškově. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci sboru! (11.6. ls)

1-Předání medailí 06-21.jpg

Výbor SDH jednal o dalších událostech ve sboru

Ve čtvrtek 3.června jednal výbor SDH o dalších úkolech a událostech ve sboru. Poděkoval vedoucím mládeže za úspěšnou reprezentaci sboru v okresním kole hry Plamen. V sobotu 12.června se uskuteční valná hromada členů sboru, začátek v 17 hodin na hasičské zbrojnici. 

V sobotu 19.června od 8 hodin se začne s demontáží podlahy v dřevostavbě "Áčko" v areálu rybníku, zveme členy na tyto práce. Hospodář sboru rozešle v průběhu června propozice a pozvánky sborům na soutěž hasičských družstev dne 11.září 2021. Organizační schůzka k soutěži se uskuteční ve čtvrtek 2.září na hasičské zbrojnici. (3.6. ls)

Požár pneumatiky návěsu nákladního vozidla - výjezd č.9

K devátému letošnímu výjezdu vyjela jednotka SDH ve čtvrtek 3.června před 9 hodinou dopoledne na obchvat silnice I/16 v k.ú. obce Sazená, kde hořela pneumatika návěsu nákladního vozidla. Jednotka vyjela technikou CAS 32 T815 (1+2) a po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požár byl uhašen ručními hasicími přístroji. Naši hasiči provedli dohašovací práce a pomáhali s řízením dopravy na místě události. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. M. Pašek. (3.6. ls)

172.jpg

Úspěch mladších žáků v okresním kole hry Plamen

Družstva starších i mladších žáků našeho sboru se ve dnech 29.-30.5. zúčastnila okresního kola hry Plamen, které probíhalo v Braškově. Starší žáci doplatili na vysoké hodnocení ZPV z podzimu (9.místo) a v celkovém hodnocení kategorie obsadili stejné 9.místo, vítězem se stal domácí Braškov. Mladší žáci však obsadili stejně jako na podzim v celkovém hodnocení 2.místo, což je velký úspěch tohoto družstva. Nestačili pouze na vítězné družstvo Pleteného Újezdu. Vítěz okresního kola postupuje do krajského kola dne 12.6. ve Vlašimi na okrese Benešov. Okresní kolo probíhalo systémem příjezdu jednotlivých družstev ve stanovený čas na místo a po provedení disciplin družstva odjela zase domů, takže vzájemně nepřišla do styku. (30.5. ls)

Braškov Plamen 2021.jpg

Práce na dřevostavbě "Áčko" v areálu rybníku

Členové sboru po delší době obnovili práce na opravách dřevostavby "Áčko" v areálu Malovarského rybníku, kterou převzal do své péče náš hasičský sbor. V současné době probíhá vnitřní výměna elektroinstalace včetně osvětlení. Na podzim byla nastříkána plechová střecha, nyní došlo k nátěru venkovního dřevěného pláště Luxolem. Práce provádělo cca 10 členů včetně dvou dorostenců. Čeká ještě složitější oprava podlahy a další drobné práce. Objekt budou využívat zejména naši mladí hasiči jako venkovní klubovnu a zázemí pro nácviky a soutěže. (19.5. ls)

12.jpg

Požár kabiny nákladního vozidla - výjezd č. 8

Zásahová jednotka sboru vyjela v úterý 18.května kolem 7.30 hodin ráno k požáru nákladního vozidla do sousední obce Budihostice. K letošnímu zásahu č.8 vyjela technika CAS 20 T815 S2R (1+5). Na místě bylo zjištěno, že došlo k požáru kabiny nákladního vozidla a požár lokalizoval řidič a občané ručním hasicím přístrojem. Naše jednotka provedla po měření termokamerou dohašení požáru vysokotlakým proudem. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada. Na místě byly ještě jednotky HZS Střč. kraje ze stanice Slaný a Kralupy n/Vlt. a hlídka Policie ČR. Foto M.Pašek a D. Stovička. (18.5. ls)

170.jpg

Mladí hasiči zahájili příravu na hru Plamen

Členové našeho oddílu mladých hasičů zahájili přípravu na jarní kolo hry Plamen, jehož okresní kolo se koná ve dnech 29-30.května 2021 v Braškově. V areálu zbrojnice trénovalo družstvo mladších žáků požární útok. Do jarního hodnocení jde družstvo mladších žáků po podzimu ze 2.místa a starší žáci z 9.místa. Tak hodně zdaru a úspěchů v nové sezóně! Foto J.Heřman. (17.5. ls)

Nácvik MH -05-2021.jpg

Dne 8. a 13. května jednal výbor SDH

Opakovaně jednal výbor SDH a to v sobotu 8.května a ve čtvrtek 13.května. Zabýval se zejména konáním odloženého ročníku letošní soutěže Dědkiáda. Bylo rozhodnuto uspořádat letošní podzimní ročník soutěže v sobotu 11.září 2021 od 9 hodin v areálu Malovarského rybníku. Dále se zabýval stavem techniky JSDH a navrhovaným obnovám, připravovanému letnímu soustředění oddílu MH a pokračováním stavebních úprav dřevostavby "Áčko" v areálu rybníku. Valná hromada členů se uskuteční v sobotu 12.června od 17 hodin na hasičské zbrojnici. (14.5. ls)

Práce na hasičské zbrojnici

Ve čtvrtek 6.května se konal pravidelný pracovní čtvrtek na hasičské zbrojnici. Kontroluje a zkouší se zásahová technika včetně agregátů, provádí se pravidelný úklid a další potřebné práce. Před soutěžní sezónou mladých hasičů došlo i na jejich soutěžní stříkačku, která potřebuje zásadní opravy. Těchto se svépomocně ujali členové sboru. Foto F.Saifrt. (7.5. ls)

Brigáda 6.jpg

Mladí hasiči mohou od 3. května znovu trénovat

Podle postupného rozvolňování covidových opatření mohou amatérští sportovci do 18 let ve Středočeském kraji od 3.května opět venku sportovat. Naši mladí hasiči by se tak mohli připravovat na své soutěže za podmínky, že jich bude na sportovišti nejvíc 20 a bude splněn limit 1 sportovec na 15m2 plochy sportoviště. Od 10.května navíc přibude povinnost organizátora uchovávat kontaktní údaje účastníka přípravy (ideálně telefon) po dobu 30 dnů - to kdyby došlo k nákaze a účastníci by museli být trasováni. Malý pokrok, ale alespoň něco! (4.5. ls)

Zdravíme Mezinárodní den hasičů - 4.květen

Od roku 1999 si den 4.května připomínáme jako Mezinárodní den hasičů. Svátek slaví Sv.Florián, který je považován za patrona hasičů. Jeho kult byl již v minulosti značně rozšířen v českých zemích a jeho sochy se budovaly na ochranu proti požárům.

Členové SDH Velvary zdraví tento svátek všech dobrovolných i profesionálních hasičů a vzdávají hold všem našim kamarádům-hasičům, kteří zejména v této složité době kromě běžných zásahů pomáhají v boji proti koronaviru, ať už různými dovozy materiálů, trasováním, testováním nebo třeba přímo v nemocnicích či sociálních zařízeních. Náš sbor např. pomáhal a pomáhá s dezinfekcí veřejných prostor a zapůjčováním ozónových generátorů. Kolegové, hasiči, věřte - bude lépe a zase se budeme plně věnovat pouze našemu poslání! (2.5. ls)

d6.jpg

Požár odpadu za obcí Černuc - zásah č.7

Letošní výjezd č.7 absolvovala naše zásahová jednotka v pátek 30.dubna krátce po 12 hodině, kdy vyjela na údajný požár stohu za pískovnu do obce Černuc a to technikou CAS 32 T815 (1+2) a CAS 20 T815 S2R (1+2). Ve skutečnosti se jednalo o požár odpadu cca 100 m2 u železniční zastávky Loucká. Požár byl likvidován lafetou a jedním C proudem. Jednotka dále prováděla kyvadlovou dopravu vody z Černuce. Na místě i 2x CAS jednotky HZS stanice Kralupy nad/Vlt. (30.4. ls)

R10.jpg

Z poslední činnosti členů sboru

Členové sboru dokončují rekonstrukci skladu PHM v areálu hasičské zbrojnice. V blízké době bude provedena jeho kolaudace. Pokračuje zlepšování podmínek pro činnost jednotky. V umývárně byla nainstalována nová pračka pro praní zejména výjezdové výstroje členů. Ve vozidle CAS 20 byla umístěna rozšířená lékárna v novém kufříku včetně přístroje Saturn Oxy. Probíhá průběžná příprava vozidel na STK a další údržba techniky. Kondiční jízdy řidičů jsou prováděny dovozem vody pro technickou potřebu fotovoltaické elektrárny v Nové Vsi.(25.4. ls)

phm+pračka2.jpg

Sběr šrotu a elektrospotřebičů po městě

Členové sboru provedli ve spolupráci s městem Velvary ve dnech 16-17.dubna sběr železného šrotu a nepotřebných elektrospotřebičů v našem městě a jeho částech. Akce se zúčastnilo 20 členů včetně čtyř dorostenců. V průběhu dne odevzdávali tento odpad i sami občané na hasičskou zbrojnici. Za zapůjčení techniky děkujeme společnosti Střechy Comax a členům J.Heřmanovi a J.Svobodovi. Téhož dne provedla naše členka Z.Matoušková s kolegyněmi i pravidelný úklid prostor hasičské zbrojnice. U obou akcí nechybělo tradiční občerstvení. Starosta sboru děkuje členům za účast i odvedenou práci.(17.4. ls)

169.jpg

228.jpg

Požár tartanového odpadu v objektu Sběrných surovin - výjezd č.6 

Zásahová jednotka sboru vyjela k šestému letošnímu výjezdu v úterý 13.dubna hodinu před půlnocí a to do objektu Sběrných surovin v Kralupech nad/Vltavou, U Dýhárny. Technika určená k výjezdu CAS 32 T815 (1+3). Jednalo se o větší požár zbytků tartanu a vzhledem k rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Naše jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody a dohašovací práce v dýchací technice. Jednotka se vrátila na základnu asi v 5.15 hodin ráno. Na místě zasahovaly tři jednotky HZS Střč. kraje, tři jednotky HZS podniků a JSDH Kralupy, Minice, Nelahozeves, Veltrusy, Velvary a Vojkovice. Velitel jednotky M.Pašek. (14.4. ls)

168.jpg

Sbor provede v sobotu 17.4. sběr železného šrotu a elektrospotřebičů 

V sobotu 17.dubna proběhne po městě sběr drobného nebezpečného odpadu a v jeho rámci provede náš sbor sběr železného šrotu a nepotřebných elektrospotřebičů. Podrobnosti na přiloženém plakátku obdrželi naši občané do svých schránek a jsou rovněž zveřejněny na webu města: https://www.velvary.cz/mesto/aktuality/sber-drobnych-nebezpecnych-odpadu-a-sber-zelezneho-srotu-a-elektrospotrebicu-v-sobotu-17-4-2021-2036cs.html. Odvoz odpadu lze objednat i telefonicky na čísle 770 183 087 a hasiči svoz po dohodě provedou. Sraz našich členů je v uvedený den v 7.30 hodin na hasičské zbrojnici, občerstvení je zajištěno. (9.4. ls)

sběr 17_4.jpg

Sbor zrušil letošní ročník memoriálu K.Krohna - Dědkiádu 2021

Ve čtvrtek 1.dubna 2021 jednal konferenčním způsobem výbor SDH. Projednal řadu organizačních záležitostí a hodnotil činnost sboru v současném koronavirovém období. Nejdůležitějším rozhodnutím bylo zrušení letošního jubilejního 25.ročníku memoriálu K.Krohna - Dědkiáda, který byl plánován na sobotu 22.května 2021. Není předpoklad, že ani po částečném rozvolnění současných opatření, by soutěž hasičských družstev proběhla očekávaným způsobem. Náhradním částečným řešením by bylo uspořádání obdobné soutěže ve zmenšeném rozsahu, pro kterou byl stanoven předběžný termín 11.září t.r. O konání bude ještě rozhodnuto na základě zájmu členů i pozvaných hasičských družstev. V průběhu měsíce června by měla proběhnout valná hromada členů, která by nahradila neuskutečněnou výroční valnou hromadu. (2.4. ls)

Úpravy na sportovním cvičišti v areálu rybníku

Celkem 10 členů sboru pracovalo v sobotu 27.března v areálu Malovarského rybníku na úpravách sportovního cvičiště, které sbor využívá a udržuje. Prováděli úpravu terénu trávníkové části podél rybníku a to dorovnávání pískem, hlínou a bylo provedeno dosetí travním semenem. Ze škvárové dráhy odstranili trávu a tuto mechanicky srovnali. Také před dřevostavbou "Áčko" byl upraven terén a doseta tráva. Techniku k dovozu materiálu zapůjčil náš člen J.Heřman. V rámci kondiční jízdy a zkoušky čerpadla, byla tráva později zalita včetně okolních stromků. Věříme, že úpravené prostory chvíli vydrží a nepoškodí je velvarská mládež, která do areálu občas vjíždí na motocyklech nebo čtyřkolkami. Foto: J.Heřman (27.3. ls)

167.jpg

Zalévání rybník.jpg

Další požár sazí v komíně - výjezd č.5

K pátému letošnímu výjezdu vyjela naše jednotka ve středu 24.března 2021 kolem 19 hodiny večer do sousední obce Budihostice. Jednotka vyjela technikou CAS 20 T815 S2R (1+5). Jednalo se o požár sazí v komíně zahradního domku, který byl napojen na kamna a udírnu. Jednotka provedla vymetení komínu ze střechy domku a vynesla plechový kouřovod od kamen na volné prostranství. Rovněž osvětlovala celé místo zásahu. Na místo se dostavila jednotka HZS stanice Kralupy n/Vlt., které bylo místo zásahu předáno a dále hlídka Policie ČR. Velitel jednotky A.Krupka. (25.3. ls)

Z poslední činnosti členů sboru

Členové sboru navzdory koronavirové situaci pokračují v činnosti, která je v této době možná. V hasičské zbrojnici pokračují stavební dokončovací práce na skladu PHM. Byly osazeny hasicí přístroje i další bezpečnostní požadované prvky, dokončuje se elektroinstalace. Konečně došly požární dveře, které budou osazeny do připravených zárubní. Byl odvezen železný šrot v množství cca 10 tun, což přinese další potřebné finanční prostředky. Hlavní kompresor na vzduch prošel tlakovou zkouškou, stejně tak zkouškou prochází kamerový systém objektu. Vedoucí mládeže spolu s dalšími členy organizují dovoz hlíny a písku do areálu Malovarského rybníku, kde dojde po zimním období k úpravě běžecké dráhy a celého cvičiště, aby co nejdříve mohla být zahájena sportovní příprava oddílu mladých hasičů. Fotografie z činnosti připravujeme.  (21.3. ls)

Meziobecní výpomoc hasičů - čerpání vody

Ve středu 3.března 2021 po 12 hodině vyjela naše jednotka po dohodě starostů obcí Hospozín a Velvary technikou  DA L1Z Fiat Ducato (1+1) do obce Hospozín. Jednotka poskytla technickou pomoc a pomocí kalového čerpadla odčerpala cca 10 m3 vody ze sklepa obytného domu. (4.3. ls)

Požár sazí v komíně RD ve Velvarech - výjezd č.4

K letošnímu výjezdu č.4 vyjela zásahová jednotka sboru v úterý 16.února 2021 asi v 5.50 hodin ráno do ulice Pražské ve Velvarech, kde v rodinném domku hořely saze v komíně. Jednotka vyjela technikou CAS 20 T815 S2R (1+3), na místě i HZS stanice Kralupy a stanice Kladno. Jednotky zasahovaly v dýchací technice, rozebíraly střešní krytinu a část stropu kolem komína, který byl ochlazován vysokotlakem. Policie ČR odkláněla dopravu přes náměstí. Zásah trval přes 3 hodiny a jednotka se vrátila zpět na základnu. Foto M.Petráček (16.2. ls).

227.jpg

Začala svépomocná oprava vozidla CAS 32 T815

Členové sboru a zásahové jednotky začali se svépomocnou opravou vozidla CAS 32 T815. Oprava obsahuje výměnu některých zkorodovaných armatur ve spodní části vozidla. S tím souvisí i demontáž a výměna měchů pérování a dalších souvisejících dílů a úchytů. Dále bude vyměněna rampa výstražného zvukového zařízení a provedeny další dílčí opravy. Materiál a ND hradí město Velvary z rozpočtu na požární ochranu, vozidlo je dočasně mimo provoz. (15.2. ls).

162.jpg

Letošní výjezdy č.2 a 3 - vyprošťování vozidel ze železniční tratě

Ke dvěma téměř totožným výjezdům vyjela naše jednotka v pondělí 8.února. Nejprve po 8 hodině ranní a později kolem 11 hodiny téhož dne. Vlivem velkého spadu sněhu a kluzké vozovky nezvládli řidiči svá vozidla a v obou případech skončili na železniční trati podél silnice č.240 mezi Velkou a Malou Bučinou. Naše jednotka s technikou CAS 20 T815 S2R (1+3 a 1+4) postupně řídila dopravu a asistovala dalším jednotkám při vyprošťování obou vozidel. Na místě jednotky HZS stanice Slaný, HZSP SŽDC Praha a Kralupy n/Vlt. a hlídky Policie ČR. Po vyproštění vozidel byla komunikace znovu otevřena a jednotky se vrátily zpět na základny. Foto: M.Petráček (8.2. ls)

161.jpg

Hasičské slavnosti Litoměřice byly odloženy na rok 2022

Organizační výbor VIII.ročníku celostátních hasičských slavností Litoměřice, které se měly konat 11-12.6.2021, nám v předstihu oznámil jejich zrušení a přeložení na nový termín 10-11. června 2022 a to opět na Litoměřickém výstavišti. Aktuální stav koronavirové situace zřejmě uspíšil rozhodnutí organizátorů. Více na https://www.hasicskeslavnosti.cz/ (4.2 ls)

Banner HS 2022.jpg

Pokračují stavební úpravy v hasičské zbrojnici

Členové sboru pokračují ve stavebních úpravách, vyplývajících z kontroly BOZP a požadavků požárně-bezpečnostního řešení budovy. Po montáži vertikálního zařízení pro sušení hadic do věže budovy byl dokončen vstupní ochranný rám a vyměněny dveře za požární. Požární dveře včetně nových zárubní byly osazeny také v podzemním podlaží do šatny, skladu, kotelny a vodárny. Již dříve byl stavebně upraven také sklad PHM. Stavební práce provádějí členové sboru svépomocí, materiál hradí město Velvary jako vlastník budovy hasičské zbrojnice. (1.2 ls)

 158.jpg

Sbor podal žádosti o programové dotace města

Město Velvary vyhlašuje každoročně programové dotace (granty) na podporu spolků a ostatních neziskových organizací na území města. Granty jsou přidělovány ve dvou hlavních oblastech a to Příspěvek na činnost spolku nebo Příspěvek na pořádání projektu akce kulturního, společenského, sportovního nebo jinak prospěšného charakteru. Termín podávání žádostí je stanoven každoročně do 31.1. kalendářního roku.

Náš sbor podal v současné době dvě žádosti. První na Příspěvek na uspořádání jubilejního 25.ročníku soutěže Dědkiáda a zajištění účasti SDH Velvary na 8.ročníku Hasičských slavností 2021 v Litoměřicích ve výši 14 tisíc Kč a druhý o Příspěvek na materiálně-technické vybavení oddílu mladých hasičů ve výši 33 tis. Kč. Schválené a přidělované prostředky jsou sice úměrně k počtu a výši žádostí kráceny, ale i tak pomáhají našemu sboru v celoroční činnosti. (27.1 ls)

Výroční valná hromada sboru neproběhne v tradičním termínu

V této době se za normální situace připravuje výroční valná hromada členů. Pandemie koronaviru ale vše mění! Současná krizová opatření, která byla nedávno prodloužena do 22.ledna t.r., neumožňují se hromadně sejít a tudíž výroční valná hromada plánovaná na 23.ledna se neuskuteční! Sbor má připravené další termíny v únoru a březnu t.r. Rok 2020 byl ukončen po ekonomické stránce, probíhá kontrola hospodaření, inventura prostředků a připravuje se výroční zpráva výboru sboru i jeho velitele. Sbor také zahájil přípravu na podání žádostí o granty města na rok 2021. Do konce měsíce ledna bude odesláno roční hlášení o činnosti sboru na OSH Kladno. Přejeme si, aby se situace co nejdříve vrátila do normálního stavu a činnost sboru mohla plynule pokračovat. Prohlášení SHČMS k výročním valným hromadám zde : https://www.sdhvelvary.cz/soubor/prohlaseni-shcms-k-valnym-hromadam-sboru-za-rok-2020/ (10.1 ls)

První výjezd v letošním roce - vyvrácený strom v našem městě

K prvnímu výjezdu v letošním roce vyjela jednotka SDH Velvary ve středu 6.ledna 2021 po 18.50 hodin k vyvrácenému stromu v uličce Bezová ve Velvarech. Použitá technika DA L1Z Fiat Ducato (1+3), strom byl pomocí motorové pily odstraněn z pěší komunikace a jednotka se vrátila zpět na základnu. (7.1 ls)

156.jpg

Bude rok 2021 lepší než ten minulý? Přejeme si to.

Rok 2020 byl specifický zejména stoupající nákazou a výskytem zákeřného koronaviru, což ovlivnilo život celé naší společnosti, nejenom hasičů. Byla zrušena většina hromadných akcí, nemohli jsme často na hasičskou zbrojnici, když jsme potřebovali, abychom minimalizovali možnost nákazy a třeba i nenarušili akceschopnost výjezdové jednotky. Děkujeme partnerům a sponzorům, kteří od nás neodvrátili tvář a jejich pomoc byla srovnatelná s minulými léty. Děkujeme městu Velvary za trvalou podporu činnosti a členům sboru za odvedenou práci, trpělivost a věrnost našemu spolku. Oddílu mladých hasičů za jejich činnost a zarputilost, se kterou po mnoha letech zorganizovali letní sportovní soustředění oddílu, které se vydařilo. Přejeme si, aby rok 2021 byl ve všech pohledech lepší a mohli jsme se plně věnovat naší zálibě a poslání - výkonu činnosti dobrovolných hasičů! (3.1 ls)

PF 2021 přejí všem členové sboru i výjezdové jednotky

P0001.jpg

Na sbor chodí přání k vánocům a Novému roku - děkujeme

Na sbor chodí v těchto dnech desítky přání k vánocům a k Novému roku od fyzických nebo právnických osob tak i od hasičských sborů, se kterými se známe. Za všechna přání moc děkujeme a těšíme se na osobní setkání v příštím roce při různých příležitostech. (2.1 ls)

PF - sbory2.jpg