Úvodní stránka » Historie, vývoj a technika sboru » Sportovní přívěs VEZEKO typ R2B1X - pomocná

Sportovní přívěs VEZEKO typ R2B1X

V roce 2019 byl sborem zakoupen samostatný podvozek přívěsu VEZEKO typ R2B1X od společnosti VEZEKO s.r.o Velké Meziří. Členy SDH upraven na sportovní přívěs pro přepravu materiálu na soutěže hasičských družstev. Jako nástavba byla použita skříň z vyřazeného hasičského přívěsu PPS 12. Přívěs je určen jak pro oddíl MH tak pro dospělé členy SDH. Je brzděný a výhodou je závěsné zařízení "na kouli", takže ho lze táhnout za vozidly DA Fiat Ducato i Škoda Octavie. Další výhodou je horní zahrádka na střeše přívěsu, kam lze upevnit nádrž na požární sport, popřípadě zde lze odvézt použité a mokré hadice. Po schválení má svůj technický průkaz, RZ a je zákonně pojištěn, což umožňuje jeho používání v běžném silničním provozu.

Poděkování za provedenou úpravu patří členům sboru, zejména Milanu Vobořilovi a dále Josefu Heřmanovi za umožnění prací v jeho zámečnické dílně. Nákup a úpravu přívěsu hradil sbor ze svých prostředků a částečně přispělo i Město Velvary z programové dotace města pro spolky v roce 2019. (ls)