OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » Archiv aktualit a informací 2018

                                               Archiv aktualit a novinek - 2018 (řazeno vzestupně)

Uložení ostatků Oldřicha Fajgla

Uložení ostatků našeho člena Oldřicha Fajgla do hrobu se koná v pátek 7.září v 16 hodin na velvarském hřbitově. Sraz je v 15.30 hodin na HZ. Doporučuje se účast ve vycházkové nebo historické uniformě.

Pracovní čtvrtek na HZ dne 6.září

Po prázdninách a dovolených pokračuje tradice pracovních čtvrtků na hasičské zbrojnici. Koná se dne 6.září od 17 hodin, od 19 hodin navazuje výborová schůze SDH. Zveme členy k účasti !

Pozvání na oslavy 130. výročí SDH Hospozín

Na sbor přišlo pozvání na oslavy 130.výročí založení nedalekého SDH Hospozín, které se konají v sobotu 1.září 2018. Naše účast byla již dříve přislíbena.

700 let obce Šlapanice

Sbor vyšel vstříc žádosti SDH Šlapanice a na oslavách 700 let založení této obce dne 7.července vystavil a ukázal nové zásahové vozidlo CAS 20 T815 S2R.

Oslavy 90 let SDH Minice

Zástupci sboru se v sobotu 30.června zúčastnili oslav 90.výročí založení SDH Minice (ME), kde vystavili vozidlo S 4000-1 a předali hostitelům upomínkové předměty od našeho sboru.

Soutěž SDH Radešín

Naši muži se zúčastnili dne 30.června 2018 hasičské soutěže O pohár SDH Radešín (LT). Zde se jim příliš nedařilo a obsadili v celkovém pořadí 8.místo.

Asistence při natáčení České televize

Členové sboru zajišťovali v minulých dnech asistenční službu při natáčení filmu Lynč, jehož některé scény natáčela Česká televize v prostorách bývalého cukrovaru ve Velvarech.

Pozvání na oslavy hasičů z Dolního Podluží

Na sbor přišla pozvánka na oslavy 150.výročí založení SDH Dolní Podluží u Varnsdorfu v severních Čechách. S tamním sborem udržujeme přátelské styky a je tedy zřejmé, že se oslav zúčastní zástupci našeho sboru včetně vystavované techniky. Oslavy se konají v sobotu 14.července t.r.

Výbor SDH dne 1.května 2018

projednal zajištění nejbližších akcí sboru. Kalendářní přehled naleznete v kalendáři akcí 2018 v levé straně menu našeho webu.

Malý přemyslovský měšec

Sbor obdrží grant z Malého přemyslovského měšce  2018, který podporuje projekty realizované výhradně v území Přemyslovských středních Čech. Částku ve výši 4.000 Kč použije na ceny a propagaci 23.ročníku memoriálu K.Krohna, který se konal 19.května 2018.

Pracovní akce v měsíci dubnu

Děkujeme členům sboru, kteří zajišťovali sběr železného šrotu po městě a sběr elektrospotřebičů v minulých dnech. Finanční zisk výrazně pomůže pokladně spolku.

Programová dotace sboru v roce 2018

Starosta sboru podepsal smlouvu o přidělení programové dotace města na rok 2018 ve výši 35.000 Kč, kterou schválilo zastupitelstvo města na "Vybavení učebny a klubovny mladých hasičů a na odbornou přípravu členů

Propozice okresního (postupového) kola

Na sbor přišly pozvánka a propozice okresního (postupového) kola mužů a žen okresu Kladno, které se koná v sobotu 12.května 2018 v Hasičském areálu Plchov. Propozice jsou k dispozici u starosty sboru.

Malý přemyslovský měšec

Sbor připravil a podal žádost o grant z Malého přemyslovského měšce  2018, který podporuje projekty realizované výhradně v území Přemyslovských středních Čech. Účelem žádosti je získat prostředky na ceny a zajištění soutěže 23.ročníku memoriálu K.Krohna - Dědkiádu 2018, která se koná 19.května t.r.

Použití systému RescueNavigator

Při prvním výjezdu nové CAS 20 dne 5.února byl použit nový informační systém RescueNavigator. Bylo konstatováno, že je potřeba se s ním detailněji .seznámit, zejména s odesíláním kódů typické činnosti. Jinak navigace funguje dobře stejně jako vyhlašování poplachu kompletem FIREPORT.

Sbor obdržel DVD z loňských hasičských slavností

Na sbor došlo oficiální DVD z loňských hasičských slavností v Litoměřicích, k dispozici je v kanceláři sboru. Kdo má zájem o kopii DVD, ať se přihlásí u starosty nebo velitele sboru.

Prováděné práce na hasičské zbrojnici

V prvním únorovém týdnu se prováděla řada prací na HZ. Byla kompletně vyklizena vstupní hala, kde proběhne rekonstrukce elektrické instalace a související další práce na TÚ. Členové M.Vobořil a O.Dytrich provedli montáž vstupních dvířek v pomocných garážích ve dvoře areálu.

Kontrolní audit na využití dotace MV z Fondu zábrany škod

Ve středu 31.ledna proběhl na městském úřadu audit na využití dotace MV z Fondu zábrany škod na zakoupení zásahového vozidla CAS 20. Kontrolou nebyly shledány nedostatky, stejně jako při kontrole zakoupeného vybavení vlastního vozidla.

Jednal výbor našeho sboru

Ve čtvrtek 4.ledna jednal poprvé v novém roce výbor SDH. Stěžejním bodem byla příprava VVH sboru, dále příprava dalších akcí, které je třeba s předstihem připravovat. Do konce měsíce ledna je třeba podat žádost o poskytnutí dotace na činnost spolku k městu Velvary. Začátkem února je plánováno zahájení rekonstrukce místnosti ústředny a chodby ve zbrojnici, kde by se měla předělat elektroinstalace, podlaha, vymalování - vše souvisí s instalací nového zařízení FIREPORT. Práce svépomocí by měly trvat přibližně 2 měsíce.

Systém pro podporu velitele výjezdové jednotky

Ve vybavení naší nové CAS 20 S2R bude i nový informační systém RescueNavigator, což je navigační a komunikační systém pro podporu velitele jednotky PO, instalovaný v tabletu na místě velitele ve vozidle. Po vyhlášení poplachu se systém automaticky zapne, zobrazí potřebné informace, spustí navigaci jízdy přímo na místo zásahu a ještě umožní odesílání kódů typické činnosti (výjezd, příjezd...). K oběma novým technologiím ve výjezdu se ještě podrobněji vrátíme.

Zkouška kompletu FIREPORT

V sobotu 16.prosince proběhla zkouška nového kompletu FIREPORT, které bylo na sbor zapůjčeno firmou FRP Services, s.r.o z Příbrami. Zařízení by mělo být kompletně zabudováno na HZ na jaře příštího roku a zlepší akceschopnost výjezdové jednotky SDH. Zároveň bude napojeno na dohledové centrum FIREPORT po dobu 24 hodin/7 dní v týdnu.

Současná členská základna

Sbor zkontroloval s OSH Kladno stav členské základny k 20.12.2017. V současné době evidujeme 10 MH a 74 řádných členů, dohromady je nás 84 členů. Stav výjezdové jednotky na rok 2018 činí 29 členů.

Pracovní čtvrtek a výbor SDH

První pracovní čtvrtek na hasičské zbrojnici v roce 2018 se koná dne 4.ledna od 17 hodin, od 19 hodin následuje výborová schůze SDH, účast žádaná.

Asistence u novoročního ohňostroje

Členové jednotky se zúčastní asistence u novoročního ohňostroje ve městě, který se koná v pondělí 1.ledna 2018 od 18 hodin na velvarském náměstí. Sraz v 17 hodin na HZ.

Dobrá zpráva

Nadace pro podporu hasičského hnutí Přibyslav zaslala na sbor návrh smlouvy na finanční příspěvek 5 tis. Kč na opravu loukoťových kol u historické stříkačky R.A.Smékal z roku 1904, které jsme opravovali na jaře letošního roku. Děkujeme za podporu.