OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » Archiv aktualit a informací 2018

                                               Archiv aktualit a novinek - 2018 (řazeno vzestupně)

Kontrolní audit na využití dotace MV z Fondu zábrany škod

Ve středu 31.ledna proběhl na městském úřadu audit na využití dotace MV z Fondu zábrany škod na zakoupení zásahového vozidla CAS 20. Kontrolou nebyly shledány nedostatky, stejně jako při kontrole zakoupeného vybavení vlastního vozidla.

Jednal výbor našeho sboru

Ve čtvrtek 4.ledna jednal poprvé v novém roce výbor SDH. Stěžejním bodem byla příprava VVH sboru, dále příprava dalších akcí, které je třeba s předstihem připravovat. Do konce měsíce ledna je třeba podat žádost o poskytnutí dotace na činnost spolku k městu Velvary. Začátkem února je plánováno zahájení rekonstrukce místnosti ústředny a chodby ve zbrojnici, kde by se měla předělat elektroinstalace, podlaha, vymalování - vše souvisí s instalací nového zařízení FIREPORT. Práce svépomocí by měly trvat přibližně 2 měsíce.

Systém pro podporu velitele výjezdové jednotky

Ve vybavení naší nové CAS 20 S2R bude i nový informační systém RescueNavigator, což je navigační a komunikační systém pro podporu velitele jednotky PO, instalovaný v tabletu na místě velitele ve vozidle. Po vyhlášení poplachu se systém automaticky zapne, zobrazí potřebné informace, spustí navigaci jízdy přímo na místo zásahu a ještě umožní odesílání kódů typické činnosti (výjezd, příjezd...). K oběma novým technologiím ve výjezdu se ještě podrobněji vrátíme.

Zkouška kompletu FIREPORT

V sobotu 16.prosince proběhla zkouška nového kompletu FIREPORT, které bylo na sbor zapůjčeno firmou FRP Services, s.r.o z Příbrami. Zařízení by mělo být kompletně zabudováno na HZ na jaře příštího roku a zlepší akceschopnost výjezdové jednotky SDH. Zároveň bude napojeno na dohledové centrum FIREPORT po dobu 24 hodin/7 dní v týdnu.

Současná členská základna

Sbor zkontroloval s OSH Kladno stav členské základny k 20.12.2017. V současné době evidujeme 10 MH a 74 řádných členů, dohromady je nás 84 členů. Stav výjezdové jednotky na rok 2018 činí 29 členů.

Pracovní čtvrtek a výbor SDH

První pracovní čtvrtek na hasičské zbrojnici v roce 2018 se koná dne 4.ledna od 17 hodin, od 19 hodin následuje výborová schůze SDH, účast žádaná.

Asistence u novoročního ohňostroje

Členové jednotky se zúčastní asistence u novoročního ohňostroje ve městě, který se koná v pondělí 1.ledna 2018 od 18 hodin na velvarském náměstí. Sraz v 17 hodin na HZ.

Dobrá zpráva

Nadace pro podporu hasičského hnutí Přibyslav zaslala na sbor návrh smlouvy na finanční příspěvek 5 tis. Kč na opravu loukoťových kol u historické stříkačky R.A.Smékal z roku 1904, které jsme opravovali na jaře letošního roku. Děkujeme za podporu.