OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » SDH Velvary "DNES" » Archiv aktualit a informací za rok 2021

                                               Archiv aktualit a novinek - 2021 (řazeno vzestupně)

Staronovým starostou KSH 

Středočeského kraje byl znovu zvolen pan Oldřich Lacina, kterému blahopřejeme. Usnesení delegátů OSH ze dne 20.3.2021 naleznete zde: https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/

Nouzový stav končí v neděli 11.4. 

Stanovená opatření se nyní budou řídit podle nového pandemického zákona. Končí omezení pohybu osob, zákaz cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení. Otevírají se některé obchody a služby, amatérský sport venku o 12 osobách a ve dvojicích. Venku se lidé mohou pohybovat jen ve dvou, respirátory a roušky beze změny. Podmínky pro činnost spolků a hlavně mládeže nadále sledujeme.

Nouzový stav prodloužen do 11.4. 

Stále platí úpravy některých opatření, např. umožňující konání valných hromad firem, včetně spolků. Výbor SDH by mohl zasedat do počtu 10 osob. Případná valná hromada by musela mít maximální počet osob 50 a účastníci by museli mít minimálně antigenní test, respirátory (roušky) a dodržovali rozestupy 2 m. Z těchto důvodů je konání výroční valné hromady nereálné.

Sběr šrotu a elektrospotřebičů 

provedou členové sboru v sobotu 17.dubna. Občané mohou kontaktovat členy SDH Velvary k zajištění dřívějšího odvozu nebo k odvozu ve stanovené dny.

VI. ročník setkání Pyrocar 2021 odložen až na rok 2023. 

Další celostátní hasičská akce Pyrocar 2021 byla přeložena pravděpodobně až na rok 2023, aby se v roce 2022 nepotkala s další velkou akcí, kterou jsou Hasičské slavnosti Litoměřice. Pyrocar je největší setkání požárních automobilů ČR, jejich řidičů, strojníků a osádek na letišti v Přibyslavi.

Sbor obdržel roční odměnu 

od společnosti ELEKTROWIN a.s. za celoroční sběr nepotřebných elektrospotřebičů, která významně zlepší příjmy našeho spolku. Vyplatilo se tak celoroční úsilí našich členů, zejména s tříděním a odvozem tohoto druhu odpadu.

Vyhlášení nového nouzového stavu do 28.2. 

Vláda na žádost hejtmanů vyhlásila nový nouzový stav na dobu 14 dnů tj. do 28.2.2021. V rámci úpravy některých opatření např. umožňuje konání valných hromad firem, tzn. i spolků. Výbor SDH by mohl zasedat do počtu 10 osob. Případná valná hromada by musela mít maximální počet osob 50 a účastníci by museli mít minimálně antigenní test, respirátory (roušky) a dodržovali rozestupy 2 m. Z těchto důvodů je konání zatím nereálné.

Prodloužení nouzového stavu do 14.2.

Vláda po souhlasu Sněmovny prodloužila nouzový stav vzhledem k epidemii koronaviru do neděle 14.února 2021. Konání výroční valné hromady by bylo možné při přechodu do 2.stupně protiepidemického systému (PES) a to je zatím nepravděpodobné. Také výbor SDH nemůže v této situaci stále jednat. Letošní hasičský ples byl zrušen již v předstihu.

Pracovní čtvrtek opět individuálně

Pracovní čtvrtek dne 4.února na hasičské zbrojnici proběhne opět individuální formou dle pokynů velitele. Pravidelný výbor SDH samozřejmě odpadá.