Úvodní stránka » Z ČINNOSTI 2012-2023 » SDH Velvary DNES - rok 2017

      SDH VELVARY "DNES"  v roce 2017 - události, fotografie, články

Na sbor přicházejí přání k Novému roku - za všechny děkujeme

S koncem kalendářního roku přichází sboru řada přání k Novému roku ať už písemně nebo v elektronické podobě. Za všechny srdečně děkujeme a dovolujeme si některá jména zveřejnit. Pokud na někoho zapomeneme, tak se omlouváme: Sbory dobrovolných hasičů Dřetovice, Vinařice, Lysolaje, Roztoky, Stehelčeves, Nové Strašecí, Lhota, Minice, Palhanec, Žloukovice, Nelahozeves, Žilina, Chlumín, Dolní Podluží, Brandýsek a další.

Z dalších např. ředitel HZS Středočeského kraje, velitel PS Slaný, org. výbor HS Litoměřice, SHČMS - Ing.K.Richter a L.Janeba, Středočeský kraj, OSH Mělník, společnost Elektrowin, Probo-NB Nový Bor, KOMS Mělník, J.Nitra, Ing.J.Tomek, HVP - D.Miřátská. Dále město Velvary, řada velvarských firem a podnikatelů, vedení základní a mateřské školy a další. (ls)

PF 2018 - přejí  členové SDH Velvary

S přáním všeho dobrého, hodně zdraví a štěstí Vám i rodinám. Výjezdovým hasičům přejeme málo zásahů ve svátečních dnech a šťastné návraty na své základny !

                         

 

Termíny důležitých akcí SDH v příštím roce

Výborová schůze SDH schválila dne 11.prosince termíny důlěžitých akcí v roce 2018 a to :

- výroční valná hromada SDH v sobotu 27.ledna 2018 v 17.30 hodin na HZ

- hasičský ples na Uhách (zatím bez záruky) - sobota 17.března 2018 ve 20 hodin

- 23.ročník memoriálu K.Krohna - Dědkiáda - sobota 19.května 2018   (ls)

 

Projekt "Pořízení CAS pro jednotku SDH Velvary" se realizoval 2 roky a 3 měsíce

Znovu se vracíme v historickém přehledu k pořízení nové CAS 20 pro jednotku SDH Velvary. Celý projekt se realizoval po dobu 2 let a tří měsíců! Vyžadoval velkou součinnost mezi městem Velvary a SDH, probíhala řada jednání a administrativních úkonů. Historii celého projektu až po příjezd vozidla do našeho města najdete na : https://www.sdhvelvary.cz/inpage/porizeni-cas-pro-jednotku-sdh-popis-historie/. Děkujeme všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na pořízení vozidla. Pro ostatní sbory a obce malý návod, co všechno je v obdobném konání čeká! (ls)

                         

Účast na adventní neděli v našem městě

Členové jednotky a sboru se zúčastnili programu adventní neděle 3.prosince v našem městě. Občanům, kteří měli zájem, představili nové zásahové vozidlo T815 CAS 20 S2R, dále asistovali při pálení ohňů a pomáhali s další organizací slavnostního odpoledne.  Na vyžádání města budeme rovněž asistovat při novoročním ohňostroji dne 1.ledna 2018. (ls)

Server Požáry.cz informuje o předání nové CAS 20 velvarským hasičům

Odborný hasičský server Požáry.cz informuje o předání nového zásahového vozidla Tatra 815 CAS 20 S2R našemu sboru, které proběhlo ve Velvarech 4.11. t.r. Kromě článku jsou zde uvedeny i fotografie a krátké video z předání. Naleznete na : https://www.pozary.cz/clanek/177132-hasici-z-velvar-maji-novou-tatru-prvovyjezdovou-cisternu-jim-dodala-firma-tht/. (ls)

Zásah č. 43 - Požár v autodílně v Kamenném Mostě

K dalšímu zásahu, již 43 v letošním roce, vyjela naše jednotka v neděli 19.listopadu po 11 hodině dopoledne. Technika ve výjezdu CAS 32 T815 (1+3) a DA Fiat Ducato (1+2). Hlášen byl černý kouř z autodílny v nedaleké obci Kamenný Most. U požáru vlivem výbuchu a požáru došlo ke zranění jedné osoby, pravděpodobně zaměstnance autodílny. Na místě jednotky HZS stanic Slaný, Kralupy, JSDH Velvary, Brandýsek a Minice, dále Policie ČR a RZS ze Slaného. Po průzkumu a dohodě s VZ se jednotka vrátila na základnu. Foto M.Petráček. (ls)

Novým starostou OSH Kladno se stal Martin Zuska

V sobotu 18.listopadu se konalo ve Slaném okresní shromáždění představitelů SDH okresu Kladno. Z 38 SDH okresu se zúčastnilo 20 sborů, takže těsná nadpoloviční většina. Důležitými body byly volby starosty OSH a dalších členů výkonného výboru. Novým starostou OSH Kladno se stal Martin Zuska ze Pcher, náměstkem Helena Pospíšilová z Knovíze. Dalším členem VV byl ještě zvolen Ervín Nagy ze Lhoty a předsedkyní OKRR Michala Pospíšilová z Knovíze.

Nový starosta OSH také poděkoval dlouholetému předsedovi rady mládeže Janu Šilhánovi za jeho práci a předal mu věcný dar. Zasedání pozdravili i zástupci Hasičské vzájemné pojišťovny a.s. (ls)

Ze slavnostního předání nového zásahového vozidla Tatra CAS 20 S2R

V sobotu 4.listopadu proběhlo slavnostní předání nového zásahového vozidla naší jednotce. Zúčastnilo se mnoho občanů města, vzácní hosté a kamarádi z pozvaných hasičských sborů (Braškov, Zlonice, Kralupy, Hospozín, Kozinec, Brandýsek, Pchery a Dolní Podluží). Fotografie Pavla Bakaláře naleznete ve FOTOGALERII na https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/slavnostni-predani-cas-dne-4-11-2017/. Krátké video A. Vochomůrky z předání naleznete na https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/ (ls)

 

Vichr 29.října zasáhl i naše město a hasiči měli plné ruce práce

"Kolaudace" nového vozidla proběhla v THT Polička, vozidlo je připravené k předání

Hasičská cisterna CAS 20 bude do města přivezena koncem měsíce října, kdy zároveň proběhne i zaškolení a seznámení členů zásahové jednotky s obsluhou vozidla. Konečnou fotografii vozidla zatím nezveřejňujeme, učiníme tak až po slavnostním předání dne 4.listopadu. Foto F.Saifrt. (ls)

Michal Petráček na soutěži TFA ve Veltrusích

Náš člen Michal Petráček se zúčastnil v sobotu 21.října soutěže v disciplinách TFA ve Veltrusích. Obsadil 7.místo z 28 závodníků. Blahopřejeme ! (ls)

Slavnostní předání nového vozidla CAS 20 proběhne 4.listopadu

Srdečně zveme všechny naše členy, občany města, hosty a kamarády ze spřátelených sborů na sobotu 4.listopadu ve 13 hodin na naší hasičskou zbrojnici ! Proběhne zde slavnostní předání nového zásahového vozidla Tatra Terrno CAS 20 S2R naší zásahové jednotce. Občerstvení zajištěno a po oficiálním předání proběhne posezení členů. Fotografie z výroby vozidla v THT Polička naleznete ve FOTOGALERII na: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/z-vyroby-vozidla-cas-20-v-tht-policka-6-10-2017/ Foto M.Ledvinka (ls)

Výjezd č.27 - zásah u dopravní nehody na silnici I/16

K 27. letošnímu výjezdu vyjela jednotka sboru s technikou CAS 32 T815 (1+3) v sobotu 14.října před 14 hodinou a to k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici I/16 u benzinové pumpy ve Velvarech. Při nehodě došlo ke zranění 3 osob, na místě zasahoval vrtulník. Naše jednotka pomáhala při vyproštění a podílela se na řízení dopravy. Na místě Policie ČR, HZS stanice Kralupy a Slaný. Foto Kladenský deník a M.Ledvinka. (ls)

Výjezd č.25 - požár autobusové zastávky v Osluchově

Výjezdová jednotka sboru vyjela v úterý 10.října kolem 17.40 hodin technikou CAS 32 T815 (1+3) k 25 letošnímu výjezdu a to k požáru plechové autobusové zastávky do obce Osluchov na Žižicku. Požár byl likvidován 1 C proudem, na místě HZS Středočeského kraje stanice Slaný a Policie ČR. V blízkosti zastávky byly stromy a nedaleko zemědělský objekt. Foto M.Petráček. (ls)

Podzimní kolo hry Plamen ve Lhotě

Naše družstvo starších žáků se zúčastnilo v sobotu 7.října podzimního kola hry Plamen okresu Kladno, které se konalo ve Lhotě. V závodě požárnické všestrannosti (ZPV) obsadilo 5.místo ze sedmi družstev. Foto: OSH Kladno (ls)

Pracovní schůzka v THT Polička - naše CAS 20 ve výrobě

Starosta a velitel sboru navštívili dne 6.října výrobní závod THT Polička, kam přivezli část hasičského vybavení a výzbroje nové Tatry Terrno CAS 20 S2R, která je ve výrobě pro město Velvary. Prohlédli si stav vyráběného vozidla a společně ještě upřesnili umístění výzbroje na vozidle. Další cesta bude následovat 20.října, kdy by měla proběhnout tzv. "kolaudace" vozidla. Slavnostní předání jednotce města se předpokládá v sobotu 4.listopadu t.r. Omlouváme ještě méně kvalitní fotografie. (ls)

Velitel jednotky převzal dar od HZS Středočeského kraje

Velitel naší jednotky Michal Ledvinka převzal v pátek 29.září na stanici v Mělníku dar od HZS Středočeského kraje a to používaný osobní automobil Škoda Octavie 1,6. Vozidlo bylo předáno na základě naší žádosti a dar přijalo zastupitelstvo města na svém zasedání 25.září. Vozidlo bude využíváno pro činnost jednotky, jeho velitele, pro střídání mužstva u zásahů a pro případné jízdy, kde se používala vozidla s vyšší spotřebou. Vozidlo je v dobrém technickém stavu a jeho používání by nemělo zvyšovat požadavky na schválený rozpočet města. Foto M.Petráček, (ls)


Vyhlášení záměru prodeje vozidla CAS 25 LIAZ

Město Velvary vyhlašuje záměr prodeje vozidla CAS 25 LIAZ jednotky SDH Velvary. Záměr schválilo zastupitelstvo města dne 25.září t.r. Podmínky prodeje i popis vozidla naleznete v sekci KE STAŽENÍ na https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/. Uzávěrka nabídek je 13.10.2017 v 11 hodin, kupujícího by měla vybrat městská rada dne 16.10. t.r. (ls)

 

  

Chválíme iniciativu členů sboru - vybílení garáží

Ve dnech 23-24.září proběhla mimořádná brigáda části našich členů na hasičské zbrojnici. Pod vedením Milana Vobořila se sešlo cca 14 členů, kteří vybílili malé i velké garáže objektu. Tyto jsou tak připraveny přijmout koncem měsíce října novou zásahovou cisternu CAS 20, kterou má sbor obdržet k užívání. Chválíme a děkujeme! Foto M.Petráček. (ls)


Zařazeny fotografie používaných vozidel a techniky

Do sekce "Z HISTORIE" byly zařazeny fotografie dosud používaných vozidel a techniky u sboru. Naleznete na  https://www.sdhvelvary.cz/inpage/pouzivana-vozidla-u-sboru-jak-ujizdel-cas/

Zařazeny historické fotografie členů sboru

Do sekce "Z HISTORIE" byly zařazeny historické fotografie členů velvarského hasičského sboru, doplněné o fotografie z nedávné i současné doby. Naleznete na https://www.sdhvelvary.cz/inpage/clenove-sboru-ve-fotografii-jak-sel-cas/.

 

Neformální poděkování hejtmance Středočeského kraje

Zástupci sboru využili přítomnosti hejtmanky Středočeského kraje paní Jaroslavy Jermanové Pokorné v našem městě u příležitosti zahájení nového školního roku a neformálně ji poděkovali za přístup kraje a přidělení dotace 1 milionu Kč z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS na pořízení cisternové automobilové stříkačky (CAS) pro naši jednotku SDH Velvary v roce 2017. Stručně ji seznámili se současnou činností našeho sboru a předali ji drobné propagační předměty. Hlavní poděkování proběhne při předání nové CAS, které se předpokládá koncem října t.r. Setkání byl přítomen i starosta města Radim Wolák. (ls)

Další dva členové sboru vstoupili do stavu manželského - blahopřejeme

V našem sboru je nyní již 15 (!) manželských párů. V sobotu 26.srpna vstoupili do stavu manželského další dva naši členové a to Aneta Masopustová a Michal Pašek, kteří vedou oddíl mladých hasičů. Přejeme jim mnoho štěstí, zdraví, pohody a zřejmě i "hasičského" potomka. Členové sboru jim samozřejmě připravili tradiční uvítání a popřáli jim včetně předání svatebního daru! (ls) Foto: Michal Petráček

 

Starosta sboru informuje o plánovaných akcích ve II.pololetí roku

Starosta sboru informuje členy o plánovaných pravidelných akcích, které sbor čekají ve II.pololetí kalendářního roku. Najíždí se na zažitý systém prvních čtvrtků v měsíci, čekají nás svozy odpadů, sběr šrotu, elektroodpadu a zejména záležitosti kolem přijetí nového vozidla CAS 20 pro jednotku SDH. Strojníky čeká podrobné zaškolení na vozidlo a čeká nás poděkování zainteresovaným osobám a sponzorům. Vozidlo chceme představit rovněž naší veřejnosti a občanům. Ing. F.Saifrt, starosta sboru

 

čtvrtek 7.9. -  od 17 hodin práce na HZ, od 19 hodin výborová schůze

čtvrtek 5.10. - od 17 hodin práce na HZ, od 19 hodin výborová schůze

sobota 14.10. - od 7.30 hodin svoz železného šrotu po městě v rámci svozu velkoobjemového odpadu - více na  http://www.velvary.cz/mesto/trideni-odpadu/

sobota 21.10. - od 7.30 hodin svoz elektroodpadu po městě v rámci svozu drobných nebezpečných odpadů - více na http://www.velvary.cz/mesto/trideni-odpadu/

Rovněž  zajištujeme každou první sobotu v měsíci sběrné místo na HZ - vždy od 10 - 12 hodin. Žádáme členy o účast na uvedených akcích dle svých možností. (ls)

 

Zemřel starosta OSH Kladno pan Oldřich Zuska

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o umrtí dlouholetého starosty Okresního sdružení hasičů  Kladno pana Oldřicha Zusky, který byl obětavým funkcionářem dobrovolné požární ochrany a i k našemu sboru měl vřelý vztah. Zúčastňoval se řady našich akcí, zejména výročních hromad, Dědkiády a oslav založení sboru. Příbuzným vyslovujeme hlubokou soustrast a zástupci sboru se zúčastní posledního rozloučení v pátek 18.srpna t.r. na Kladně. Čest jeho památce !(ls)

       

Návštěva členů sboru ve společnosti THT Polička, s.r.o

Ve středu 9.srpna navštívili zástupci sboru a zároveň města Velvary objekt společnosti THT, s.r.o. v Poličce, aby jednali s vedením o podrobnostech výroby nové CAS 20 pro jednotku SDH Velvary. Po výběrovém řízení a řadě administrativních úkonů bylo toto jednání již zajímavější. Odvezli jsme si podepsanou kupní smlouvu na dodávku celého vozidla, které by mělo být dodáno do konce měsíce října t.r. Byly dojednány některé technické formality výroby a hlavně rozmístění technických prostředků a dalšího vybavení na vozidle.

Zároveň jsme si prohlédli nám určený a již vyrobený podvozek vozidla Tatra 815 4x4.2 v redukovaném speciálním provedení, který je již v areálu dodavatele. Kupní smlouvu následně podepsal i starosta města Radim Wolák (níže na snímku), takže již věříme, že se nového vozidla dočkáme a hlavně, že bude dobře sloužit občanům našeho města. (ls)

Více fotografií z návštěvy naleznete ve FOTOGALERII na: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/navsteva-tht-policka-s-r-o-dne-9-srpna-2017/?p=1,1 

 

Výjezd č.24 - asistence u dopravní nehody na silnici I/16

Ve středu 9.srpna t.r. před 9 hodinou ranní vyjela naše jednotka s technikou CAS 32 T815 (1+2) k dopravní nehodě nákladního vozidla s vlekem na silnici I/16 před odbočkou na Uhy. Na místě spolupracovala s jednotkou HZS stanice Kralupy n/Vlt, s Policií ČR a Záchrannou službou. Do vyprošťování soupravy bylo provedeno opatření před únikem PHM do země. Doprava byla odkláněna přes město Velvary, což způsobovalo městu nemalé problémy. Foto: M.Petráček (ls)

 

Stálá expozice sboru v městském muzeu

Městské muzeum Velvary nabídlo našemu sboru vytvoření stálé expozice, připomínající vznik a činnost nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. Sbor nabídku přijal a uvolnil některé exponáty ze své hasičské zbrojnice, které byly doplněny i ze "zásob" muzea. Expozice je umístěna ve vstupní chodbě muzea, k dispozici bude i propagační materiál pro návštěvníky. Děkujeme vedoucí muzea paní Jitce Kůrkové za tuto možnost propagace hasičského sboru. (ls)

Kontakt na městské muzeum: http://www.velvary.cz/kultura/mestske-muzeum/

 

Výjezd č.22 - požár strniště za obcí Šlapanice

K prvnímu (!) výjezdu v měsíci červenci došlo až poslední den 31.července po 19.45 hodin, kdy naše jednotka vyjela technikou CAS 32 T815 (1+3) a CAS 25 LIAZ (1+7) k požáru strniště za obec Šlapanice směrem na Mšené Lázně (LT). Hořelo na rozloze cca 200x350 m, zásah z lafetové proudnice CAS 32, druhé vozidlo na místě události v záloze. Na místě byly dále jednotky HZS stanice Slaný a JSDH Zlonice, Vraný a Policie ČR. (ls) Foto M.Petráček

    

 

Mimořádná schůze výboru SDH dne 10.7.2017

V pondělí 10.července jednal mimořádně výbor našeho sboru a projednal řadu důležitých úkolů. S radostí vzal na vědomí, že městská rada schválila výsledek výběrového řízení na dodávku nové CAS pro JSDH Velvary a přidělila veřejnou zakázku dodávky CAS společnosti THT Polička, s.r.o. Nyní následuje zákonná lhůta pro případné odvolání účastníků výběrového řízení a dále podpis kupní smlouvy. Pokud vše půjde bez problémů, dočkáme se nového zásahového vozidla do konce října t.r. Vedení sboru rovněž navrhne vedení města vyhlášení záměru prodeje stávajícího vozidla CAS 25 LIAZ, které bude nahrazeno novým vozidlem.

Výbor dále schválil vyúčtování přidělené dotace na rok 2017 od města Velvary a vzal na vědomí nové zásady poskytování a použití účelové neinvestiční dotace obcím na rok 2017. Tímto opatřením vznikne mnoho nové administrativní práce spojené s nárokováním částek za zásahy mimo hasební obvod jednotky. Výbor se dále zabýval aktuální situací ve sboru, výhledem na podání žádostí o dotace na zlepšení stavu hasičské zbrojnice a dalšími úkoly, o kterých budeme průběžně informovat. (ls)

30.výročí od největšího sportovního úspěchu velvarských hasičů

Sbor dobrovolných hasičů Velvary si připomíná 30. výročí od největšího sportovního úspěchu v historii zájmového hasičského spolku. Před 30 lety, dne 11. července 1987 získalo dorostenecké družstvo chlapců SDH Velvary (tehdy ZO SPO) titul přeborníka ČSR v národním finále soutěže dorostu, které se konalo na Všesportovním stadionu v Hradci Králové! (ls)

Více textu + fotografie zde : https://www.sdhvelvary.cz/inpage/30-vyroci-od-nejvetsiho-sportovniho-uspechu-velvarskych-hasicu/

Radostná zpráva přišla z krajského úřadu Středočeského kraje

Město Velvary obdrželo radostnou zprávu z krajského úřadu Středočeského kraje! Zastupitelstvo kraje na svém červnovém zasedání schválilo žádost města Velvary v programu "Středočeský Fond podpory dobrovolných hasičů a složek IZS" a to v plné výši. Jinými slovy to znamená, že město obdrží od kraje požadovanou částku 1 milion Kč na pořízení nové CAS pro jednotku SDH Velvary v roce 2017. Předtím byla  již potvrzena státní dotace 2,5 mil. Kč z Fondu zábrany škod, kterou přiděluje MV ČR. Záležitost s obnovou CAS nabírá již závěrečné obrátky. V pondělí 10.července by měla městská rada schválit výsledek výběrového řízení a přidělit veřejnou zakázku na dodávku CAS vybrané firmě. O veškerém dalším průběhu budeme členy sboru i návštěvníky webu průběžně informovat ! (ls)

Na krajské soutěži v Kolíně jsme obsadili 11.místo

Naše družstvo mužů obsadilo na krajské soutěži Středočeského kraje, která se konala ve dnech 24.-25.6. v Kolíně, celkové 11.místo z 12.účastníků. V běhu na 100 m s překážkami celkový čas 137,10 sec., štafeta 4x100m čas 81,10 sec. a požární útok 31,98 sec. Zvítězilo družstvo SDH Dneboh (MB) před SDH Líchovy (PB) a SDH Klučov (KO). Výsledky naleznete v sekci KE STAŽENÍ, zdroj a foto facebook OSH Kolín. (ls)

Účast na branném dni dětí základní školy

V pátek 16.června se konal branný den dětí naší základní školy a členové sboru se zúčastnili technikou ukázek na Malovarském rybníku. Vystavili zde svou techniku a předvedli ji dětem, kteří projevili velký zájem, nechyběla ani legrace. Foto M.Petráček (ls)

Oslavy 110.výročí založení SDH Miletice

Nedaleký Sbor dobrovolných hasičů Miletice slavil v sobotu 17.června 110.výročí svého založení a zástupci našeho sboru byli na oslavy pozváni. Miletický sbor byl i na našich oslavách 150.výročí založení a účastní se i naší soutěže "Dědkiáda". Vystavili jsme zde historickou koňskou stříkačku a vozidlo S 4001. Zástupcům sboru jsme na slavnostní valné hromadě předali Pamětní list a stuhu k praporu.  Sbor obdržel Pamětní list a Vašek Holý Poděkování od sboru. Přejeme miletickému sboru hodně zdaru do další práce a členům sboru hodně zdraví a pohody. Foto: Štěpán Šulc (ls)

Fotografie najdete ve FOTOGALERII na: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/110-vyroci-zalozeni-sdh-miletice-17-6-2017/?p=1,1

Zásah jednotky č. 21 - únik benzinu z vozidla

V pátek 16.června před 17.hodinou vyjela naše jednotka technikou CAS 24 LIAZ (1+6) k velvarské benzinové pumpě, kde ze staršího vozidla Š 130 Rapid unikal benzin prasklou hadičkou. Na místě zasahovala i jednotka HZS stanice Kralupy n/Vlt. Unikající benzin byl zasypán sorbentem a benzin zachycen do záchytné vany. (ls)

Expozici našeho sboru navštívili významní hosté

Naší expozici v pavilonu "H" výstaviště v Litoměřicích navštívili významní hosté, dále řada našich kamarádů z jiných sborů, veřejných i závodních jednotek a řada návštěvníků slavností. O pohoštění a propagační materiály se staraly naše členky, kterým rovněž děkujeme. (ls)

Fotografie J.Svobody a L.Šulce na: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/vii-hasicske-slavnosti-litomerice-9-10-6-2017/?p=1,1, video a tisková zpráva o HS ke stažení zde :  https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/

   

Vlevo Lubomír Janeba, náměstek starosty SHČMS, vpravo ředitel HZS Středočeského kraje plk.Miloslav Svatoš.

  

Vlevo Oldřich Lukš, prezident asociace velitelů HZSP, vpravo pan Velebný ml. z firmy Velebný & Fam, která nám vyšívala nový sborový prapor.

 

Zájem o expozici mezi návštěvníky byl značný, stejně jako o prodej propagačních předmětů.

Naše účast na hasičských slavnostech v Litoměřicích

Členové našeho hasičského sboru se ve dnech 9.-10.června zúčastnili VII. celostátních hasičských slavností v Litoměřicích. Setkání na výstavišti Zahrada Čech se zúčastnilo kolem 250 dobrovolných hasičských sborů, vystaveno bylo více jak 300 ks hasičské techniky a slavnosti navštívilo více jak 27 tis. návštěvníků. Druhý den slavností se konal slavnostní nástup účastníků na litoměřickém náměstí, průvod praporů a historické i moderní techniky.

Náš sbor se zúčastnil všech dosavadních ročníků slavností a navazuje zde pravidelně řadu přátelství. Máme zde pravidelnou expozici, která byla hojně navštívena. Slavnosti byly ukončeny hasičskou hudební fontánou a ohňostrojem. Další slavnosti se budou konat v roce 2020. 

Na přípravu, průběh a pobyt delegace obdržel sbor grant z programové dotace města na rok 2017. Město poskytlo i svůj propagační materiál, děkujeme. (ls)

Fotografie J.Svobody a L.Šulce připravujeme do FOTOGALERIE.

15.ročník cyklistického putování "S hasiči na kolech"

Čtrnáct členů našeho dobrovolného hasičského sboru se v sobotu 3.června zúčastnilo již 15.ročníku cyklistického putování "S hasiči na kolech", které pořádá Sbor dobrovolných hasičů Rumburk v severních Čechách!

Putování na kolech se zúčastnilo kolem 150 účastníků, kteří ujeli cca 60 km a navštívili 5 hasičských zbrojnic po Německu v tzv. "Žitavské pánvi". Zaujalo hasičské muzeum v obci Grosshennersdorf a nová krásná zbrojnice v obci Hirschfelde. Navázala se nová přátelství a ve velkém horku to byl i uctyhodný sportovní výkon ! Foto a text L.Šulc

Více fotografií najdete ve FOTOGALERII - https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/16-rocnik-s-hasici-na-kolech-3-cervna-2017-rumburk/

Návštěva dětí ze ZŠ Holubice na hasičské zbrojnici

V úterý 30.května navštívilo naší hasičskou zbrojnici asi 50 dětí ze dvou prvních tříd Základní školy v Holubicích,kteří naše hasiče navštěvují již pravidelně a seznamují se s činností dobrovolných hasičů. Naši členové jim ukazují techniku a vybavení a snaží se s nimi bavit o různých nebezpečích z požárů a jiných stavů nouze. (ls)

Silný déšť a vítr lámal větve v našem městě - výjezd č.17 a 20

V úterý 30.května po 14 hodině přešla přes naše město bouřka se silným deštěm a větrem. Popadalo několik větví, např. v Komenského ulici spadla větev na plot sportovního hřiště a na sousední železniční trať. K zásahu vyjela naše jednotka s CAS 25 LIAZ (1+5) a větev odstranila. Na místo se dostavili i drážní hasiči Kralupy n/Vlt. a Policie ČR. Naše jednotka dále zasahovala u spadlého stromu na silnici z Velvar do Neuměřic a dále u padlého stromu v Bezručově ulici v našem městě. (ls)

Okresní kolo hry Plamen - naše družstvo skončilo na 5.místě

Ve dnech 26.-28.května se v Plchově konalo okresní kolo branné hry Plamen a to jeho jarní část. Naše družstvo starších žáků skončilo v celkovém hodnocení včetně podzimního kola na 5.místě. Kompletní výsledky naleznete v sekci KE STAŽENÍ a fotografie připravujeme do FOTOGALERIE. (ls)

Výjezdy jednotky č. 14, 15 a 16

V pátek 26.května kolem 17.30 hodin vyjela jednotka s technikou CAS 32 T815 (1+3) na údajný dým mezi obce Podhořany a Staré Ouholicemi Požár nebyl nalezen, jednalo se o planý poplach. Téhož dne ve 20.24 hodin výjezd ke druhému zásahu také technikou CAS 32 T 815 (1+3) do obce Neuměřice, kde byl hlášen dým z prodejny potravin. Na místě již zasahovala jednotka HZS ze stanice Kralupy. Naše jednotka natáhla 1 C proud, asistovala při vniknutí do objektu a dále instalovala přetlakový ventilátor na odvětrání objektu. Jeden člen jednotky byl v záloze s DT.

V neděli 28.května po 17 hodině nahlásil pilot vyhlídkového letu  požár trávy na louce ve východní části Velvar. Jednotka vyjela technikou CAS 32 T815 (1+3) a CAS 25 LIAZ (1+5) a dlouho nemohla ohlášený požár najít. Nakonec byla událost nalezena mezi Velvary a Novými Uhami, požár byl již uhašen a jednotka se vrátila zpět na základnu. (ls)

22.ročník Dědkiády se vydařil, naše družstva získala 3 poháry

Náš Sbor dobrovolných hasičů Velvary uspořádal v sobotu 20.května již 22.ročník memoriálu K.Krohna - Dědkiádu 2017 a to v krásném areálu Malovarského rybníku. Mírné ochlazení a oblačná obloha náladu neubraly, přišlo mnoho diváků a návštěvníků města včetně hostů. Mj. jsme přivítali starostu města R.Woláka, zástupce HZS Středočeského kraje, starostu Okresního sdružení hasičů v Kladně a další hosty.

O zajímavé ceny soutěžilo celkem 21 družstev ve třech kategoriích. V "Dědkiádě" (kategorie hasičů nad 35 let) zvítězilo celkem již po sedmé družstvo SDH Úžice ( časem 31,32 sec) před Velvary 87  (34,04 sec) a Velvary 90 (38,60 sec). V kategorii mužů bez omezení věku zvítězilo družstvo SDH Kmetiněves (26,16 sec) před Velvary (28,25 sec) a Úholičkami (39,14 sec). Kategorii žen ovládly již podruhé za sebou ženy SDH Kmetiněves (26,16 sec), druhé Poštovice (32,95 sec) a třetí Brandýsek (35,41 sec). Nejstarším družstvem byl Plchov, nejstarším závodníkem Jiří Urie také z Plchova ve věku 75 let.

Pamětní plaketu obdrželi členové bývalého dorosteneckého družstva chlapců SDH Velvary, kteří před 30 lety v roce 1987 získali titul přeborníka ČR dorostu, což je zatím největší sportovní úspěch našeho sboru.

Zaujal i doprovodný program, výstava hasičské techniky s ukázkami, bohaté občerstvení a dobrá nálada. Hasiči děkuji městu Velvary a dalším sponzorům za podporu soutěže, jmenovitě bude poděkováno ve Zpravodaji z Velvarska.

Fotografie M.Petráčka a L.Šulce na  https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/22-rocnik-memorialu-k-krohna-dedkiada-20-5-2017/ a kompletní výsledkovou listinu najdete v sekci KE STAŽENÍ. (ls)

Připomenutí termínů nejbližších akcí SDH v I.pololetí roku

Čtvrtek 1.června - pracovní čtvrtek + výbor SDH, pátek 9.června - sobota 10.června - hasičské slavnosti Litoměřice. Vše naleznete na https://www.sdhvelvary.cz/inpage/navrh-akci-v-roce-2017/ a plakáty v sekci KE STAŽENÍ.

Družstvo mužů zvítězilo v okresní soutěži

Naše družstvo mužů zvítězilo v sobotu 6.května v okresním kole mužů a žen, které se konalo v Plchově. V kategorii mužů zvítězili i v obou disciplinách a to ve štafetě 4x100m a v požárním útoku. Je to čtvrté vítězství v posledních 6 letech a znamená postup do krajského kola, které se bude konat pravděpodobně ve dnech 24.-25.června v Kolíně. Blahopřejeme! Výsledkovou listinu naleznete v sekci KE STAŽENÍ. (ls)

Hasičské noviny přinášejí několik zajímavostí...

Poslední číslo Hasičských novin přináší některé zajímavosti. Poslanci i senátoři již schválili vládní návrh novely zákona o nemocenském pojištění, která umožnuje, aby dobrovolní hasiči, kteří budou uznáni dočasně práci neschopnými vlivem hasičského zásahu, dostávali za každý den pracovní neschopnosti nemocenskou ve výši 100 % denního vyměřovacího základu. Novela však začne platit až devět měsíců poté, co vyjde ve sbírce zákonů. To je někdy začátkem příštího roku!

Shromáždění starostů OSH schválilo dne 22.dubna t.r. novelu znění stanov SH ČMS. Změny reagují na nové podmínky nového občanského zákoníku. Těch změn je v poslední době tolik, že je nestačíme ani vnímat. Dobrovolné spolky hasičů vykonávají veškerou činnost po své práci a pomalu abychom si najímali právníky, protože řadě věcí ani nerozumíme natož abychom vše plnili. (ls)

Pohotovost při Filipojakubské noci - tradice členů našeho sboru

Noc z 30.dubna na 1.května je považována za magickou. Na vyvýšených místech se zapalovaly ohně jako ochrana před čarodějnicemi. Také členové sboru tradice plní a spálením dvou "smrtek", podobných čarodějnicím, vyjádřili ochranu před nadpřirozenými jevy. Lidé zapalují ohně, baví se u nich a vítají jaro!

Naši členové dodržují i další tradici! Celou noc drží pohotovostní službu pro případ potřeby, ale pomoci tentokrát nebylo třeba. Nechybělo dobré občerstvení, které připravily hlavně členky sboru a samozřejmě dobrá nálada. Foto J.Svoboda (ls)

Čerpání vody ze sklepa RD v Ješíně - zásah č.13

Naše jednotka byla povolána v úterý 25.dubna krátce před 18 hodinou večer do místní části města Ješín a to k čerpání vody ze zatopeného sklepa rodinného domku po poruše vodovodního potrubí. Jednotka vyjela vozidlem CAS 25 LIAZ a prováděla odčerpávání vody dvěma el.čerpadly do kanalizace. Na místě dále hasiči z HZS stanice Slaný s CAS 24. Foto Š.Šulc (ls)

Děti z mateřské školky navštívily hasičskou zbrojnici

Již popáté za sebou navštívily děti z velvarské mateřské školky hasičskou zbrojnici, kde se jim věnovali členové sboru, ukázali jim své vybavení a techniku. Vzhledem ke chladnému počasí se děti ohřály v naší klubovně a prohlédly si prostory zbrojnice. Foto připravujeme do FOTOGALERIE. M.Petráček (ls)

Požár trávy podél cesty v katastru obce Bratkovice - zásah č.12

K letošnímu dvanáctému výjezdu vyjeli členové jednotky v pátek 14.dubna kolem 15.40 hodin mezi obce Nabdín a Bratkovice a to ke dvěma ohniskům trávy podél cesty. Určená technika CAS 32 T815 (1+3), požár likvidován 2C proudy, na místě HZS stanice Kralupy nad/Vlt. a Policie ČR. (ls)

Hledání pohřešované osoby v Neuměřicích - zásah č.11

V úterý 11.dubna kolem 22 hodiny večer byla naše jednotka povolána do obce Neuměřice, kde probíhalo pátrání po pohřešované osobě. Na místě naše jednotka s vozidly CAS 25 LIAZ (1+4) a DA Fiat-Ducato (1+3), dále jednotky HZS stanice Kladno a Kralupy n/Vlt., JSDH Brandýsek a Policie ČR, pátral i policejní vrtulník. Hledaná osoba se druhý den vrátila sama domů. Foto M.Petráček. (ls)

Zásah jednotky č.9 a 10 - asistence u dopravní nehody ve Velvarech a požár kontejnerů v Bratkovicích

V sobotu 8.dubna po 12 hodině došlo k dopravní nehodě v ulici U Cukrovaru v našem městě. Osobní vozidlo zde srazilo chodkyni. Vzhledem k charakteru zranění pro ni přiletěl policejní vrtulník a transportoval ji do pražské nemocnice. Naše jednotka s technikou CAS 25 LIAZ (1+1) byla povolána k asistenci na místo a k umytí vozovky. Na místě záchranná služba Kralupy a Policie ČR. Foto M.Petráček.

V pondělí 10.dubna v 01.37 hodin vyjela jednotka s CAS 32 T815 (1+3) k požáru plastových kontejnerů v obci Bratkovice.

Letošní zásah jednotky č.8 - požár návěsu kamionu

Naše zásahová jednotka vyjela ve středu 5.dubna krátce před 9 hodinou ranní k 8.letošnímu zásahu a to mezi obce Podhořany a Staré Ouholice na Mělnicku, kde na silnici hořel návěs kamionu. Použitá technika CAS 32 T815 (1+2), na místě zasahovala již jednotka HZS stanice Kralupy nad/Vlt. Po průzkumu a dohodě s velitelem zásahu byla prováděna záloha na místě události a poté se jednotka vrátila na základnu. Fotografie z místa zásahu připravujeme. (ls)

Jarní brigáda, úklid na hasičské zbrojnici a rybníku

V sobotu 1.dubna se konala jarní brigáda na hasičské zbrojnici, které se zúčastnilo kolem 25 členů. Uklízelo se, myla se okna, vytíralo, zametalo v garážích a okolí, řidiči pracovali na údržbě CAS 32. Děkujeme uklízecí firmě naší přispívající členky Z.Matouškové ze Slaného za každoroční pomoc a úklid. Mladí hasiči uklízeli chatku a okolí na rybníku a pomáhali i s úklidem zbrojnice. (ls)

Mladí hasiči a členové sboru s dětmi v cirkuse Jo Joo

Oddíl mladých hasičů, jeho vedoucí a členové sboru se svými dětmi navštívili v pátek 24.března vystoupení cirkusu Jo Joo v Kladně. Využili jeho nabídky na zvýhodněné vstupné z programu "Záchranáři děkujeme 2017". Celkem se zúčastnilo 26 dětí a 18 dospělých, dopravu autobusem zajistil V.Vinš ze Sazené. Program cirkusu se líbil a děti byly spokojené. (ls)

Hasičský ples se vydařil...

V sobotu 11.března jsme uspořádali tradiční hasičský ples v kulturním zařízení na Uhách, protože ve Velvarech není vhodný sál. Návštěvníků se sešlo kolem 200, k tanci a poslechu hrála kapela Druhej dotek. V bohaté tombole bylo připraveno 458 cen, lístky byly prodány za 40 minut! Děkujeme všem, kteří nám příspěvky do tomboly poskytli a občanům města, kteří nás podpořili zakoupením vstupenek. Jmenovitě poděkujeme v nejbližším čísle Zpravodaje z Velvarska. (ls)

Fotografie z plesu naleznete na : https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/hasicsky-ples-na-uhach-dne-11-3-2017/

Asistence u dopravní nehody osobního vozidla - letošní zásah č.7

Jednotka SDH vyjela v úterý 7.března ve 12.13 hodin do části města Ješín technikou CAS 25 LIAZ (1+3). Zde na silnici č.I/16 asistovala u dopravní nehody osobního vozidla, které sjelo před mostem do příkopu. Záchranná služba ošetřila jednu zraněnou osobu. Na místě další složky IZS, Policie ČR a HZS stanice Slaný. Foto Michal Petráček. (ls)

Padlý strom na dráty NN a osobní automobil - letošní zásah č.6

Ve čtvrtek 2.března kolem 15.40 hodin vyjela jednotka s technikou CAS 25 LIAZ (1+3) do obce Nová Ves na Mělnicku. Silný vichr porazil strom, který padl na dráty NN a zároveň na zadní část osobního automobilu. Naše jednotka vyčkala příjezdu pracovníků ČEZ a Policie ČR. Poté motorovou pilou strom rozřezala a odstranila. Foto Michal Pašek. (ls)

Uctění památky zesnulým hasičům

Členové Sboru dobrovolných hasičů Velvary se připojují k vyjádření hluboké soustrasti příbuzným a známým tragicky zesnulého hasiče pprap.Jana Odermatta, příslušníka HZS hl.města Prahy, který zahynul při likvidaci požáru lakovny v obci Zvole dne 14.února t.r.

K uctění pietního aktu se ve čtvrtek 23.února 2017 v 9.55 hodin rozezní sirény na území hlavního města Prahy a celého Středočeského kraje včetně města Velvar.

Sbor se dále připojuje k vyjádření hluboké soustrasti příbuzným a známým čtyřiadvacetiletého dobrovolného hasiče z SDH Šenov ze severní Moravy, který zahynul po převrácení vozidla CAS 32 T 815 na namrzlé silnici dne 17.února t.r.

Oběma hasičům Čest jejich památce !

(ls)

Požár střechy v obci Sazená - letošní výjezd č.3

Naše výjezdová jednotka SDH vyjela v neděli 12.února krátce před jednou hodinou ranní k požáru střechy bývalého zemědělského objektu v obci Sazená. K zásahu vyjela jednotka s technikou CAS 32 T815 (1+3). Na místě prováděla dodávku vody do plošiny Bronto z HZS Mělník a pomáhala při záchraně věcí ze zasaženého objektu. Na místě zasahovaly jednotky z HZS Středočeského kraje - stanice Mělník, Kralupy nad/Vlt. a Slaný, dále JSDH Veltrusy a Velvary. Foto J.Svoboda. (ls)

Evidence výjezdů v roce 2017 na : https://www.sdhvelvary.cz/inpage/rok-2017-zasahy/

 

Druhý výjezd jednotky SDH v roce 2017

V úterý 7.února krátce před 12 hodinou vyjela naše jednotka SDH ke druhému letošnímu zásahu a to technikou CAS 32 T815 (1+1). Mezi obcemi Velká Bučina a Malá Bučina hořelo strniště. Na místě již zasahovala jednotka HZS stanice Kralupy n/Vltavou. Naše jednotka prováděla řízení dopravy na komunikaci i na dráze, hasila lafetou a prováděla doplnění vozidla HZS. Ze zásahu nebyly pořízeny fotografie. (ls)

Výroční valná hromada sboru hodnotila rok 2016

V sobotu 28.ledna jsme se sešli na výroční valné hromadě, abychom zhodnotili uplynulý rok 2016. Na jednání se omluvil starosta města Radim Wolák, který nám poslal písemný vzkaz a poděkoval za celoroční činnost. Jednání se dále zúčastnili zástupci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a další hosté.

Naši členové se nemusejí za svou loňskou činnost vůbec stydět ! Kromě hodnocení byly předány stužky za věrnost sboru Štěpánu Šulcovi (za 20 let), Ludvíku Stovičkovi (za 50 let) a Oldřichu Fajglovi (za 50 let). Tento obdržel i dárek sboru za dlouholetou činnost ve výjezdové jednotce města. V hodnocení nechyběla slova uznání přítomných hostů. Prioritou letošního roku je naplnění projektu "Pořízení nové cisternové automobilové stříkačky pro jednotku SDH Velvary". Tak ať se všichni dočkáme a nová cisterna do Velvar letos přijede ! (ls)

Dokumenty z výroční valné hromady naleznete v sekci KE STAŽENÍ : https://www.sdhvelvary.cz/slozka/videa-ke-stazeni/

Fotografie jsou umístěny ve FOTOGALERII: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/vyrocni-valna-hromada-sboru-28-1-2017/


Výcvik v protiplynovém polygonu Synthosu Kralupy

Členové výjezdové jednotky SDH se zúčastnili v sobotu 28.ledna t.r. výcviku v protiplynovém polygonu společnosti Synthos Kralupy. Tento praktický výcvik je povinný pro nositele dýchací techniky. Foto M.Petráček (ls)

V. kolo hasičské ligy MH okresu - Pchery

Naše družstva mladších i starších žáků se v sobotu 21.ledna 2017 zúčastnila V. kola hasičské ligy mladých hasičů okresu Kladno, pořádaného SDH Brandýsek v Dělnickém domě ve Pcherách. Mladší žáci obsadili 8.místo z 12 družstev a starší žáci 7.místo z 8 kolektivů. Umístění nejsou důležitá, hlavně že mladí hasiči mají nějakou činnost v zimním období. Foto M.Petráček (ls)

Náš člen Pavel Holý byl vyznamenán generálním ředitelem HZS ČR

Až v těchto dnech jsme se dověděli, že u příležitosti státního svátku v říjnu loňského roku, byl vyznamenán náš člen Pavel Holý jako vedoucí provozu hasičsko-havarijní služby SYNTHOS Kralupy, a.s. Z rukou generálního ředitele HZS generálmajora Ryby převzal v Trojském zámku v Praze medaili HZS ČR "Za zásluhy o bezpečnost". Pavle, dodatečně gratulujeme a jsme rádi, že jsi členem SDH Velvary. (ls)

  

Výcvik na vodě ve Mšeci dne 8.ledna 2017

Několik členů naší jednotky SDH se zúčastnilo v neděli 8.ledna 2017 výcviku v záchraně osob z vodní hladiny na Červeném rybníku ve Mšeci na Rakovnicku. Výcvik sestával z teoretické a praktické části, kde si naši členové vyzkoušeli ochranné prostředky pro práci na vodě i potřebné materiální vybavení.  Kromě naší jednotky se zúčastnili i hasiči z HZS Středočeského kraje ze stanic Slaný a Stochov a hasiči z dalších 14 sborů dobrovolných hasičů. (ls) Foto M.Petráček. Fotografie naleznete na: https://www.sdhvelvary.cz/fotogalerie/vycvik-na-vode-rybnik-msec-8-1-2017/

Co nám přinesl rok 2016

Činnost našeho sboru podrobně zhodnotí výroční valná hromada 28.ledna t.r., ale dovolujeme si připomenout nejdůležitější okamžiky činnosti našeho sboru (spolku) a jednotky SDH v uplynulém roce 2016, jak jsme informovali na našem webu: https://www.sdhvelvary.cz/inpage/sdh-velvary-dnes-rok-2016/

Ve spolkové činnosti jsme splnili plánované akce. V únoru byl uspořádán tradiční "hasičský ples" v kulturním zařízení na Uhách, v měsíci květnu jsme zajistili již  21.ročník memoriálu K.Krohna "Dědkiáda", což je soutěž hasičských družstev nad 35 let, doplněná o kategorii bez rozlišení věku. Pokračovali jsme v pomoci městu Velvary, zejména zajišťováním sběrného místa na hasičské zbrojnici, kam občané mohou odevzdávat nepotřebné elektrospotřebiče a kovový odpad. Za tím účelem byla upravena panelová plocha a postaven sklad elektromateriálu. V přístavbě zbrojnice byly ukončeny svépomocné stavební úpravy a vybudována nová moderní kuchyňská linka s novými spotřebiči.

Soutěžní družstvo mužů zvítězilo na okresní soutěži mužů v Plchově, bohužel jako tradičně neuspělo na krajské soutěži ve Vlašimi (BN). Družstvo mladých hasičů plnilo celoroční program branné hry Plamen s průměrnými výsledky i činností.

V měsíci říjnu jsme si připomenuli 170.výročí narození zakladatele sboru Karla Krohna odhalením pamětní desky na jeho rodném domě v Bratkovicích.

Jednotka SDH udržovala svěřenou techniku v plné akeschopnosti. Členové jednotky pracovali na úpravách techniky i dalšího technického vybavení. Byl instalován kamerový systém do areálu, upravena vjezdová vrata do dvora na automatický pohon. Jednotka vyjela v kalendářním roce celkem ke 30 výjezdům - naleznete ve statistice výjezdů: https://www.sdhvelvary.cz/inpage/rok-2016-zasahy/.

Největší úsilí je věnováno plnění projektu "Pořízení nové CAS pro jednotku SDH v roce 2017", kde máme plnou podporu zřizovatele tj. města Velvary. Na spadnutí je i přidělení státní dotace na pořízení cisternového vozidla ve výši 2,5 mil. Kč. Věříme, že tento projekt dotáhneme do konce a nové cisterny se v roce 2017 dočkáme! Rádi se také v tomto roce zúčastníme dalšího ročníku celostátních "Hasičských slavností", které se uskuteční v červnu 2017 tradičně v Litoměřicích. (ls)

PF 2017

Sbor přeje všem svým členům, příznivcům a ostatním hasičům krásné prožití vánočních svátků a Nového roku, hodně štěstí a zdraví v novém roce 2017. Členům zásahových jednotek co nejméně složitých zásahů a hlavně šťastné návraty na své základny.

Děkuje městu Velvary, fyzickým a právnickým osobám a dalším sponzorům za podporu v roce 2016 ! Dále děkujeme všem hasičským sborům a dalším organizacím za zaslaná blahopřání k vánocům a Novému roku. (ls)